UA / RU
Підтримати ZN.ua

МЕДАЛЕЙ П’ЯТЬ. А ДЖОНС — ОДНА!

Із наближенням Олімпійських ігор в Сіднеї частішають новини про дедалі зростаючі рекорди сезону, а міжнародні змагання відбуваються буквально щодня...

Автор: Володимир Маєвський

Із наближенням Олімпійських ігор в Сіднеї частішають новини про дедалі зростаючі рекорди сезону, а міжнародні змагання відбуваються буквально щодня. Дуже приємні звістки надійшли з Осло, де проходив третій етап «Золотої ліги». Нагадаємо, переможці п’яти етапів з семи розділять між собою 50 кілограмів золота, що стане компенсацією за труд. Гарні шанси «відпиляти» свій шматочок від справді золотої гирі з’явився в нашої Жанни Пінтусевич. Вона виграла біг на 100 метрів із чудовим результатом— 10,93 секунди, значно обігнавши чемпіонку Європи француженку Крістін Аррон, час якої 11,13 секунди. Варто нагадати, що особистий рекорд Жанни, встановлений три роки тому, ще вищий — 10,85 секунди.

Вельми непогані результати продемонстрували в змаганні чоловіки — штовхальники ядра. Нельсон, здобувши нещодавно сенсаційну перемогу в першості США з цього виду, штовхнув снаряд на 21 метр 43 см, на другому місці тогорічний чемпіон світу Сі Джей Хантер — 21,36 м і третій — наш Юрій Бєлоног — 21,06 м.

Дуже стабільна в стрибках у довжину росіянка Тетяна Котова пролетіла рівно 7 метрів. Нагадаємо, недавно Інеса Кравець стрибнула на 10 см далі, але при цьому попутний вітер 2,1 метра за секунду на 0,1 перевищував встановлену правилами норму. До речі, цей вітер спричинив плутанину в повідомленнях телебачення й преси.

Так, перевищення норми не дозволяє зарахувати цей результат як кращий в сезоні, але в конкретних змаганнях він цілком дійсний і приніс Інесі перше місце та грошовий приз.

В Осло народився й черговий світовий рекорд серед жінок у метанні спису — свій же недавній результат перевищила норвежка Тріне Хаттестад — 69,48 метра.

У загальному заліку «Золотої ліги» Пінтусевич перейшла на друге місце, програючи тільки бігунці з Багамських островів Чандрі Стурруп.

А тепер перейдемо до іншої теми. В історії легкої атлетики назавжди залишилися імена великих спортсменів-«багатоверстатників», котрим удалося не раз перемогти на одних Іграх. П’ять медалей у «таємничого фіна» Пааво Нурмі, але при цьому треба враховувати, що дві він одержав у тому самому забігу кросу на 10000 метрів — за перемогу особисту й команди Фінляндії. По чотири золоті нагороди мали Алвін Кренцлейн, Джессі Оуенс, Фансіна Бланкерс-Коєн і Карл Льюїс.

Нині всіх цих історичних особистостей збирається перевершити американка Меріон Джонс, яка кілька разів заявила, що буде першою в Сіднеї в бігу на 100 і 200 метрів, у стрибках у довжину й в естафетах 4 х 100 і 4 х 200 метрів.

У Федерації легкої атлетики України мені люб’язно надали точний розклад олімпійських стартів за часом. Під час вивчення цього документа мимоволі напрошується висновок, що виграти п’ять медалей, не зважаючи на всі її таланти, Меріон Джонс фізично не зможе. Швидше за все, їй доведеться обмежитися «лише» трьома-чотирма..

Не стомлюватиму читачів докладним аналізом виступу Джонс з 22 по 30 вересня. Наведу тільки розклад її змагань 29 вересня. Уранці — забіг в естафеті 4 х 100 метрів, увечері забіг 4 х 400 метрів, через сорок хвилин після якого треба почати стрибати в довжину і, під час боротьби за золоту медаль у стрибках, взяти участь у півфіналі естафети 4 х 100 метрів.

Трудність не тільки в тім, що день почнеться із безсумнівної утоми від майже однакових подвигів, які необхідно здійснити впродовж попередніх днів. Ритм рівного бігу на 100 і 400 метрів дуже різниться від складного ритму розбігу в стрибках у довжину, і ламати цей ритм двічі вельми ризиковано. Крім того, дистанція 400 метрів дає таку втому на фініші, що спортсмен мало не втрачає свідомість. Звісно, стрибати після цього надзвичайно важко.

Але Джонс геніальна від природи і може зрештою здійснити всі необхідні 13 забігів і дев’ять спроб у стрибках (кваліфікація, і два рази по три спроби в основних змаганнях). Утім, можна в кожному випадку обмежитися одним вдалим стрибком, як це зробив Боб Бімон у Мехіко 1968 року. Але таке буває раз на століття.

Зауважимо також, що поки в Джонс немає жодної олімпійської нагороди — тільки перспектива, у процесі здійснення якої невдача американок в естафетах і особисто Джонс у стрибках цілком можлива. А на закінчення побажаємо Меріон, усупереч усьому, виграти всі п’ять запланованих нагород. Нехай порадує нас і свого чоловіка Сі Джей Хантера.