UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЛЮБОВНИЙ ТРИКУТНИК: ДИТИНА, БАТЬКИ, ПЕДАГОГ

Ваше дитя на порозі школи. Зовсім не виключено, що вам доведеться стикнутися з проблемою зміни авторитетів у вашої дитини...

Ваше дитя на порозі школи. Зовсім не виключено, що вам доведеться стикнутися з проблемою зміни авторитетів у вашої дитини. Коли через якийсь час ви почуєте: «А Марія Іванівна каже, що робити потрібно так...» — не лякайтеся. Однак, як бути? Боротися за право залишатися головною людиною в житті власної дитини чи...

Вам доведеться набратися терпіння та мудрості і не демонструвати свої ревнощі дитині. У перші місяці шкільного життя авторитет учителя стає для дитини набагато вищим за батьківський. У цьому немає нічого страшного: малюк учиться бути учнем, виконувати вимоги, однакові для всього класу. Від учителя він дізнається, що учень «має» робити в школі, що йому «можна» і що «не можна». Засвоїти все це шести-семирічній дитині не так уже просто (особливо, якщо дитина домашня). Ось тут без абсолютного авторитету вчителя не обійтися.

У жодному разі не обговорюйте при дитині недоліки або прорахунки вчительки. Неминуче про це дізнаються в школі: нормальна дитина обов’язково проговориться. А це може дуже ускладнити її шкільне життя.

У вас можуть виникнути різні претензії до вчителя — від несправедливого способу покарання бешкетників-веселунів до поганої організації екскурсії. Насамперед, не рубайте з плеча: подумайте про те, наскільки виправдані ті чи інші дії педагога. Може, їхній сенс стане вам ясний після розмови з дитиною чи спроби розібратися в ситуації. Не збирайте в душі роздратування, не чекайте запрошення до школи, йдіть до вчителя самі. Але обов’язково підготуйтеся: чітко сформулюйте запитання і придумайте варіанти виходу з конфлікту (обов’язково мирним шляхом). Не ставте дитину перед необхідністю психологічного вибору. У будь-якому разі потрібно вирішити проблему «на березі». Авторитет і повага до вчителя зовсім не заміняють дитині вашу любов і турботу. Якщо сина чи доньку захоплюють заняття з педагогом, не слід ревнувати — дитина росте, коло її інтересів розширюється, але ви, як і раніше, залишаєтеся в ньому улюбленими батьками.

І нарешті, завжди пам’ятайте: хоч як би малюк був захоплений новою і такою важливою для нього людиною — учителем, вас він любить і довіряє вам набагато більше.