UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коли спорт допомагає виховувати

23—25 квітня в акваторії Київського водосховища стартувала вітрильна регата Windmaster Regatta. Проект, як ...

23—25 квітня в акваторії Київського водосховища стартувала вітрильна регата Windmaster Regatta. Проект, як запевняють його організатори — голова правління «Сбербанка России» Ігор Юшко, голова правління АСК «ІНГО Україна» Ігор Гордієнко, народний депутат Василь Гурєєв, — відрізняється від решти вітрильних змагань, які нині проводяться в Україні. Головна відмінність — у його амбіційності. Ініціатори проекту хочуть поєднати в Windmaster Regatta спорт високого рівня з підтримкою дитячо-юнацьких шкіл і розвитком культури вітрильного спорту в Україні. Для цього організатори залучають провідних яхтсменів країни. Причому взяти участь у регаті можуть тільки яхти, які відповідають заявленим параметрам класу.

«Формула-1» вітрильного спорту

Саме жорсткістю відбору оргкомітет регату пояснює повернення трьох заявок на участь у першій Windmaster Regatta, що відбулася 16—20 вересня 2009 року.

«До гонки не можуть бути допущені яхти, які не відповідають вимогам правил і керівництв міжнародних федерацій ISAF, ORC, ISRA. Для нас це принципово, оскільки ми не женемося за кількістю яхт, а прагнемо якості гонок», — розповідає директор Windmaster Regatta, майстер спорту міжнародного класу й учасник усесвітньо відомої командної кругосвітньої регати Volvo Ocean Race Юрій Семенюк.

Василь Гурєєв
Такі умови в 2009 році привабили майже два десятки екіпажів, 46 майстрів спорту і майстрів спорту міжнародного класу. Не менш славетний склад зібрала й Windmaster Regatta 2010. «У 2010 році ми проводимо регату у два етапи. 23—25 квітня відбулися гонки в дивізіоні sportboat. Це сучасні спортивні човни, змагання серед них називають ще «Формулою-1» вітрильного спорту, оскільки вони здатні розвивати швидкість 20—22 морських вузли. А другий етап регати серед крейсерсько-гоночних яхт відбудеться 14—16 травня», — повідомив «ДТ» Ю.Семенюк.

Перемогу в Windmaster Regatta 2010 у дивізіоні sportboat отримав майстер спорту, член національної збірної команди України, неодноразовий призер міжнародних регат Василь Гурєєв. Услід за ним фінішувала команда Андрія Яно (яхта «Арктур», UKR-485, Харків/Севастополь). Третє місце зайняв екіпаж із Києва на чолі з Віктором Сидоренком.

Під вітрилом піде не кожен

Заняття вітрильним спортом вимагають серйозних зусиль. За словами переможця Windmaster Regatta 2010 Василя Гурєєва, до олімпійської програми входить 11 класів. І вітрильний спорт організований таким чином, що дитина, яка прийшла в яхт-клуб, проживе в ньому друге повноцінне життя. Спочатку вона займається на човнах класу «Кадети», «Оптимісти» й тільки після цього, показавши певний рівень, переходить в олімпійські класи — «470», «Зоряний», «Торнадо».

Ті ж самі вимоги ставляться й до любителів вітрильного спорту. Не пройшовши необхідних рівнів, неможливо відразу сісти в сучасний, добре оснащений човен і продемонструвати прийнятний результат.

З огляду на це, організатори вітрильної регати особливу увагу приділяють дитячому спорту. У 2009-му з допомогою партнерів регати Вишгородській дитячій школі вітрильного спорту подарували тренувальне судно класу «Оптиміст». У найближчих планах оргкомітету Windmaster Regatta — розвиток центру вітрильного спорту на Київському морі, в якому могли б навчатися й тренуватися талановиті діти, зокрема з малозабезпечених сімей та дитячих будинків.

Здійснити задумане ініціатори проекту планують із допомогою партнерів регати. У рамках Windmaster Regatta відбувається так звана гонка спонсорів, у якій керівники відомих українських компаній — партнери регати — змагаються між собою у складі гоночних екіпажів. Це, як правило, люди, добре обізнані з вітрильним спортом. Оскільки проект у 2010 році підтримали такі компанії як «Сбербанк России», Райффайзен Банк Аваль, Укрсоцбанк, TНК-ВР, НАСК «Оранта», АСК «ІНГО Україна», Puma, «Ілта», ВАТ «Київський вітамінний завод» і «Гемафонд», 14—16 травня нас очікує захоплююча гонка, а дітей — нове спорядження.