UA / RU
Підтримати ZN.ua

КМІС: Президентські симпатії українських виборців пов'язані зі ставленням до Росії

В Україні простежується зв'язок між президентськими симпатіями виборців та їхнім ставленням до Росії...

В Україні простежується зв'язок між президентськими симпатіями виборців та їхнім ставленням до Росії. Разом із тим, підстав вважати, що російський вектор домінуватиме серед зовнішньополітичних чинників на президентських виборах, немає.

Про це розповів президент Київського міжнародного інституту соціології Валерій Хмелько, коментуючи для «Дзеркала тижня» результати дослідження, проведеного в лютому цього року.

Згідно з отриманими даними, в лютому добре і дуже добре до Росії ставилися 91% українців.

Валерій Хмелько відзначив, що, за даними досліджень, ставлення до Росії поки є одним з чинників, який впливає на підтримку основних потенційних кандидатів в президенти.

«Так, із тих, хто дуже добре ставиться до Росії, за Тимошенко готові проголосувати лише 10%, за Ющенка — 1%, а за Януковича — 34%. Із тих, хто в основному добре ставиться до Ро­сії, за Ти­мошенко готові проголо­сувати вже 19%, за Ющенка — 4%, а за Януковича — лише 13%», — підкреслив Хмелько.

У свою чергу, за його словами, з тих, хто ставиться до Росії переважно погано, за Тимошенко готові проголосувати 23%, за Ющенка — 6%, а за Януковича — 0. А з тих, хто ставиться до Росії дуже погано, за Тимошенко готові проголосувати 33%, за Ющенка — 11%, а за Януковича — 0%.

«Для Яценюка залежність підтримки від ставлення до Росії не є настільки прямою. Серед тих, хто дуже добре ставиться до Росії, його підтримують 6%; в основному добре — 10%, погано — 22%, дуже погано — лише 13%» — додав Хмелько.

Дослідження показало, що в Україні зараз понад 40% громадян, які не брали б участь у виборах або голосували б проти всіх. Серед них 45% — ті, хто в основному добре ставиться до Росії.

«Як видно з даних опитувань, говорити про те, що російський вектор домінуватиме серед зовнішньополітичних чинників на президентських виборах, підстав немає. Але зв’язок вибору свого президента і ставлення до Росії у наших громадян явно дається взнаки», — резюмував президент КМІС.

У дослідженні, проведеному КМІС 6–15 лютого 2009 року, взяли участь 2038 респондентів з усіх регіонів України. Похибка вибірки не перевищує 2–3,3%.

Докладніше читайте в статті Ірини Кириченко «Україна—Росія: дисбаланс відносин» у свіжому номері «ДТ».