Як свідчать путівники і рідкісні фотографії, Київ у середині дев’ятнадцятого століття був брудним, курним, на місцях нинішніх парків Шевченка й КПІ, Володимирської гірки і схилів Дніпра були голі пустирі. Чудесні київські сади, сквери і бульвари з’явилися набагато пізніше.
Сьогодні багато які дерева переросли розумні для міста межі і влітку не тільки закривають дивну архітектуру старого центру, а й за будь-якого сильного вітру є загрозою для людей, автомобілів, комунікацій. Цю проблему вирішують за допомогою санітарного рубання.
А ось нові райони столиці озеленюються точно і продумано — отут висаджують тільки цінні породи дерев, місце кожного деревця, кущика, не говорячи вже про квіткові клумби, найретельніше планують. Ватутінський район столиці побудований на багатометровому прошарку намитого піску. Робітники комунального під-приємства «Фітосервіс» старанно доглядають за кожним висадженим деревцем. І за десять ро-ків масив, де ще недавно була піщана пустеля, зашелестів липовими алеями, обзавівся вулицею Каштановою, де ро-сте тисяча молодих ка-штанів, і двома парками, що розкинулися на десяти гектарах.