80% безпритульних мають родини
На спільному засіданні колегії Київської міськадміністрації та Держкомітету сім’ї і молоді повідомлено: 2002 року в Україні служби у справах неповнолітніх разом із міліцією затримали понад 80 тисяч безпритульних дітей.
Нині в Україні діє 91 притулок для дітей вулиці. Торік у них одержали допомогу майже 30 тисяч безпритульних. Близько 80% таких дітей мають рідних, тому передусім необхідно вести відповідну роботу з неблагополучними сім’ями.
В Україні сьогодні налічується 82 тисячі неблагополучних родин, у яких виховується понад 160 тисяч дітей, здатних «потенційно» вийти на вулицю.
«Cупербабуся-2003»
Дев’ятнадцять жінок похилого віку (від 60 до 79 років) візьмуть участь у фіналі французького національного конкурсу «Супербабуся-2003», що відбудеться в одному з казино на заході країни. Учасниць фіналу, організованого на кшталт конкурсу краси «Міс Франція», відібрали під час регіональних конкурсів.
«Бабусям» доведеться пройти три відбірні випробування, журі враховуватиме їхні особисті риси, художні таланти та свідчення онуків. У Франції налічується 7 млн. бабусь, і рік у рік конкурс приваблює дедалі більше учасниць.
Навчання чи підвищення сексуальної активності?
Активісти боротьби за родинні цінності заявили: проект програми сексуального виховання підлітків до 16 років, поданий урядом, заохочує експерименти з оральним сексом.
Звинувачувана сторона вважає: програма ставить мету зниження рівня вагітності серед дівчат зазначеної вікової категорії, що є найвищим, порівняно з аналогічним показником в інших європейських країнах. На їхню думку, оральний секс зможе замінити повноцінний і в цьому сенсі посприяти досягненню поставленої мети, передає газета The Times.
Проте противники програми запевняють, що насправді вона спричиняє протилежний ефект, викликаючи в підлітків додатковий сексуальний інтерес. Нині за програмою навчаються 100 тисяч школярів у 3% британських шкіл.
«Запасний аеродром» для соціально неблагополучних чоловіків
Чоловік схильний до співжиття поза шлюбом, коли він фінансово нестабільний. Це з’ясувалося під час дослідження «Співжиття та шлюб у період формування кар’єри молодого чоловіка», повідомлення про яке з’явиться в лютневому номері журналу Demography.
Причина в тому, що перш ніж одружитися, молоді чоловіки обмірковують стабільність свого фахового становища й майбутні економічні перспективи, пише сьогодні The Washington Times.
«Я зовсім не стверджую, що люди такі матеріалістичні, — коментує Валері Оппенгеймер, автор дослідження й соціолог Каліфорнійського університету. Йдеться про невпевненість — і в собі, і в тому, що несе майбутнє».
Дослідження спиралося на вибірку приблизно в 3700 американців чоловічої статі, котрі народилися в 1957—1965 рр. Вони досягли зрілості, коли в американському суспільстві відбувалися зрушення, у результаті яких громадська думка стала терпимішою до дошлюбних стосунків.
Чоловік, який заробляє вище рівня бідності, але не має роботи на повну ставку та цілорічної зайнятості, більше схильний завести постійну партнерку. Та порівняно з зайнятими постійно, такі чоловіки частіше живуть разом із коханками, ніж одружуються (ця різниця становить 40%).
Для багатьох молодих чоловіків, кар’єра яких у процесі становлення, співжиття поза шлюбом — щось на кшталт «запасного аеродрому», показало дослідження.
Дитина, але вже мати
В Англії чергова сенсація. 11-річна дівчинка народила дитину, завдяки чому стала наймолодшою з офіційно зареєстрованих мам в історії цієї країни. Ні члени родини, ні вчителі не знали, що дівчинка вагітна, аж до моменту, коли її допровадили в лікарню з болісними нападами запаморочення.