UA / RU
Підтримати ZN.ua

І КОЛИСЬ МИ СТАНЕМО ОДНАКОВИМИ?..

Чоловіки типу «мачо» можуть відпочивати — здається, такий висновок можна зробити, дізнавшись про ...

Автор: Алла Феофанова

Чоловіки типу «мачо» можуть відпочивати — здається, такий висновок можна зробити, дізнавшись про сенсаційне відкриття науковців із шотландського університету Святого Ендрю: жінки віддають перевагу чоловікам із жіночними обличчями.

Вчені провели серію експериментів, показуючи тестованим різноманітні обличчя, змінюючи ці обличчя за допомогою комп’ютера — то роблячи їх мужнішими, то жіночнішими. З’ясувалося, що, розглядаючи фотографії жінок, і чоловікам, і жінкам переважно подобалися обличчя, що виглядали жіночніше: маленьке підборіддя, широкі губи, велика відстань між зіницями (тобто широко посаджені очі) і бровами, півкругла форма брів.

Як стверджують науковці, саме такі риси обличчя формуються у процесі росту і статевого дозрівання дівчинки під впливом гормону естрогену. Достатня кількість естрогену, що виробляється в організмі зрілої жінки, давала підстави говорити про міцне здоров’я і хорошу фертильність. Вчені зазвичай вважали, що свідомий вибір чоловіками жіночніших облич свідчить про їхнє прагнення на підсвідомому рівні вибрати здорову дружину, здатну народити їм здорових дітей.

Справжній же сюрприз чекав дослідників у процесі демонстрації чоловічих облич. Уявіть їхній подив, коли й у цьому випадку і чоловіки, і жінки віддали перевагу доволі жіночним чоловічим обличчям. Учені були впевнені, що мужні обличчя, котрі символізують силу, міцність, свідчать про хороший імунітет — а це ототожнюється з дією чоловічого гормону тестостерону — викличуть більше симпатій. Однак ні виступаючі підборіддя, ні широкі низькі брови з різко окресленими дугами, ні тонкі губи успіху не мали. Та варто було замінити хоча б один із перелічених вище елементів жіночнішим, як аудиторія визнавала, що типаж значно поліпшився.

Чим же пояснити той факт, що і жінок і чоловіків, і гомосексуалістів і натуралів більше приваблюють жіночні обличчя? Мимоволі пригадується, що й у природі самці багатьох представників земної фауни виглядають яскравіше за самок, згадайте хоча б розкішні хвости в павичів чи гіллясті роги в оленів. Але все пояснюється зовсім інакше (і цим представники роду людського дійсно різняться від тварин): жіночніші обличчя асоціюються з такими рисами людського характеру як доброта, теплота, чесність, дружелюбність, інтелігентність, доброзичливість, а мужніші — з агресією, грубістю, тупістю, неінтелігентністю, злістю.

Даний експеримент, вважають учені, несподівано яскраво й точно показує, наскільки далеко у своєму еволюційному процесі людство пішло від пращурів, котрі в першу чергу цінували саме ті необхідні в їхньому суворому і примітивному житті якості, що сьогодні вважаються непривабливими. Що більшу роль відіграє в житті інтелект, тим менш привабливою є сила. Цікавим є й інше: антропологи свідчать, що сьогодні чоловіки і жінки різняться один від одного значно менше, аніж їхні предки сто тисяч років тому. Причому саме чоловіки стають схожими на жінок, а не навпаки. На Заході вже давно існує термін «girl power», який можна адекватно перекласти, як «жіноча сила» (мається на увазі посилення позицій жінок у всіх сферах функціонування людського суспільства). Вчені вважають, якщо girl power зростатиме й надалі, чоловіки все більше і більше нагадуватимуть нас, жінок.

Може, це й непогано, еге ж?

Матеріали надано прес-службою посольства Великобританії в Україні