25 листопада
1956 — У Москві помер видатний український кінорежисер Олександр Довженко. Комуністична влада практично зробила його «нев’їзним» в Україну й ізолювала. Із Щоденника О.Довженка (6.XI.1945): «Таких утрат, замовчаних через жахливу свою правду, не знав і не знає ні один народ у світі. І жодна людина ще не сказала мені про цей історичний жах з плачем чи бодай би з сумом».
26 листопада
1855 — Помер великий польський поет Адам Міцкевич.
1944 — У Мукачевому відкрився 1-й з’їзд народних комітетів Закарпаття, який ухвалив рішення про вихід зі складу Чехо-Словаччини і возз’єднання із Радянської Україною.
27 листопада
1095 — На церковному соборі у Клермоні (Франція) римський Папа Урбан II озвучив ідею священної війни за Єрусалим, де жив і був розіп’ятий Христос, а також благословив Перший Хрестовий похід за визволення святих місць.
1895 — Шведський підприємець і винахідник Альфред Нобель підписав заповіт про заснування міжнародних премій із власного фонду. Перші премії були присуджені у Стокгольмі й Осло 1901 року.
28 листопада
1943 — У Тегерані відкрилася перша конференція глав трьох провідних держав Антигітлерівської коаліції, на якій вирішувалися питання взаємодії союзників, а також повоєнний устрій світу. СРСР представляв голова Раднаркому Йосип Сталін, США — президент Франклін Делано Рузвельт, Великобританію — прем’єр-міністр Уїнстон Черчілль.
1970 — У Василькові було вбито українську художницю, дисидентку Аллу Горську.
29 листопада
1929 — Американський пілот Річард Берд здійснив перший переліт через Південний полюс.
30 листопада
1939 — Радянський Союз під надуманим приводом провокацій «білофіннів» здійснив напад на Фінляндію. Цього дня масованому нальоту авіації було піддано Гельсінкі.
1 грудня
1991 — Відбувся Всеукраїнський референдум, на якому 90,32% його учасників проголосували за незалежність України. Першим президентом України було обрано Леоніда Кравчука.