17 березня
1991 — У Радянському Союзі відбувся референдум «за збереження оновленого Союзу». За збереження СРСР висловилося 112 млн. чоловік із 146 млн., які брали участь у референдумі (76%).
18 березня
1871 — У результаті повстання, після катастрофічної поразки Франції у франкопрусській війні, створено Паризьку Комуну. Відбулася перша пролетарська революція, яку очолили ліві республіканці та соціалісти.
1921 — У Ризі укладено мирний договір між відродженою Польщею та радянськими республіками — Росією, Україною та Білоруссю. Після нищівної поразки червоних частин у битві на Віслі більшовики були змушені поступитися полякам етнічними українськими (Волинь і Східна Галичина) і білоруськими землями (західні та північнозахідні райони).
19 березня
1951 — Помер Дмитро Дорошенко, український громадський і державний діяч, історик і публіцист, один із видатних політиків епохи УНР і Гетьманату.
20 березня
1815 — Тріумфальний вступ Наполеона I у Париж. Ще 13 березня ексімператор видав декрет про відновлення імперії. Після поразки в битві під Ватерлоо (18 червня) Наполеон змушений був удруге зректися престолу, після чого його було заслано на острів Святої Єлени.
21 березня
1942 — Померла Ольга Кобилянська — українська письменниця.
22 березня
1842 — Народився Микола Лисенко — видатний український композитор, піаніст, педагог, громадський діяч. Виявляв цікавість до історії українського козацтва (опера «Тарас Бульба» і оперета «Чорноморці»), був активним збирачем, популяризатором і дослідником національного фольклору.
23 березня
1933 — Канцлер Німеччини Адольф Гітлер здобув диктаторські повноваження.