14 квітня
1768 — Початок Коліївщини — національно-визвольного повстання проти польських колонізаторів та їхніх посіпак на Правобережній Україні. Очолили повсталих українських селян і козаків, доведених до розпачу польськими панами і ксьондзами, Максим Залізняк та Іван Гонта. Польським королівським військам удалося придушити повстання лише з допомогою російських військ — імператриця Катерина II була налякана його соціальною спрямованістю.
1849 — Угорські повстанці оголосили про незалежність Угорщини від Габсбурзької імперії.
1865 — Напівбожевільний актор Джон Бут у театрі Форда смертельно поранив президента США Авраама Лінкольна. Наступного дня Лінкольн помер, не приходячи до пам’яті.
15 квітня
1452 — Народився видатний італійський художник, архітектор і вчений епохи Відродження Леонардо да Вінчі.
1632 — У битві на річці Лех у ході Тридцятирічної війни (1618—1648) протестантська армія шведського короля Густава II Адольфа завдала поразки імперській католицькій армії Йоганна Церкласа фон Тіллі, котрого було смертельно поранено.
1881 — За вироком царського суду повішені народовольці Андрій Желябов, Микола Кибальчич і Софія Перовська, організатори замаху на імператора Олександра II.
1886 — Народився Микола Гумільов — видатний російський поет, чоловік поетеси Анни Ахматової (Горенко). Розстріляний більшовиками в 1921 році.
16 квітня
1848 — У Габсбурзькій імперії, до складу якої входили й українські землі (Східна Галичина, Закарпаття, Північна Буковина), скасовано кріпосне право.
1859 — Помер видатний французький історик, соціолог і політичний діяч Алексіс де Токвіль, автор фундаментальної праці «Давній порядок і революція».
1934 — В СРСР затверджено звання «Герой Радянського Союзу» — найвищий ступінь відзнаки за заслуги перед державою.
17 квітня
1894 — Народився Микита Хрущов — керівник Радянської держави, перший секретар ЦК КПРС із 1953 року, голова Ради міністрів із 1958 року. Усунутий з усіх посад і відправлений на пенсію внаслідок змови в жовтні 1964 року.
1961 — Війська Фіделя Кастро розгромили десант контрреволюціонерів, які висадилися з півострова Флорида (США) у затоці Свиней (Плайя-Хірон).
18 квітня
1825 — Помер видатний український художник Володимир Боровиковський. Відомий своїми портретами, він особливо цінував власні картини релігійно-містичного змісту.
1902 — Данія стала першою країною у світі, в якій відбитки пальців використовувалися для встановлення особи злочинця.
1909 — Ватикан канонізував Жанну д’Арк.
1943 — Радянська влада, незважаючи на незаперечні свідчення сталінського злочину, заявила, що польських офіцерів у Катинському лісі розстріляли нацисти.
19 квітня
1529 — На засіданні рейхстагу у Шпайері відбувся остаточний розкол німецьких католиків і протестантів.
1779 — Відбулася битва під Лексінґтоном, яка стала початком війни за незалежність англійських колоній у Північній Америці.
1885 — Пішов із життя Микола Костомаров — видатний український історик і письменник.
20 квітня
1653 — Олівер Кромвель розігнав англійський парламент. 16 грудня того ж року Кромвель прийняв посаду лорда-протектора Англії.
1891 — Народився Юрко Тютюнник, український військовий діяч, генерал-хорунжий армії УНР, письменник і кіносценарист. Був амністований більшовицькою владою і повернувся в СРСР 1924 року. Розстріляний без суду і слідства у 1929 р. в Москві.
1938 — В УРСР ухвалено постанову про обов’язкове вивчення російської мови в усіх школах республіки.