UA / RU
Підтримати ZN.ua

ХОРОШИЙ НАСТРІЙ — ЗАПОРУКА ЗДОРОВ’Я

Якщо часто думати про погане — може підвищитися схильність до захворювань. Такого висновку дійшли вчені університету у Вісконсині, опублікувавши отримані результати у віснику Національної академії наук США...

Якщо часто думати про погане — може підвищитися схильність до захворювань. Такого висновку дійшли вчені університету у Вісконсині, опублікувавши отримані результати у віснику Національної академії наук США. На їхню думку, «негативна» активність мозку безпосередньо пов’язана з ослабленням імунітету.

Причому тим, у кого ступінь такої активності максимальний, мало користі принесуть і ліки — приміром, вакцина проти грипу. Доктор Річард Девідсон, що очолював групу вчених, обстежив 52 чоловік віком від 57 до 60 років.

Кожного з них попросили пригадати одну подію, яка принесла їм найбільшу радість, і одну — яка неприємно вразила, злякала чи розлютила їх.

У цей час учені заміряли активність тих ділянок мозку, що відповідають за позитивні й негативні емоції. Потім кожному з піддослідних уводили вакцину від грипу і ще півроку спостерігали за результатами, вимірюючи кількість вироблених нею антитіл.

З’ясувалося: на тих, у кого активніше працювала ділянка мозку, відповідальна за негативні емоції, вакцина справила найменший вплив. Зате вона дуже допомогла всім, налаштованим на позитивне сприйняття світу. «Емоції мають неабиякий вплив на системи організму, що регулюють його здоров’я, — каже доктор Девідсон. — Ми звернулися до мозку, аби зрозуміти механізми, за якими мислення впливає на тіло».