UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фестиваль на воді

Дністровський каньйон — родзинка Тернопілля. То чому ж не використовувати його комплексно для розвитку туризму та пропагування туристичних переваг краю?!

Автор: Роман Якель

Перший всеукраїнський фестиваль-змагання «Дністрові перегони-2012», що відбувся у придністровських селах Тернопілля, не містить особливої інтриги. Адже водний туризм і спорт відродилися на Дністрі майже десять років тому. А змагання у формі фестивалю стали своєрідним підсумком розвитку цього виду відпочинку та спортивного руху.

Дністровський каньйон - неабияка водна цікавинка. Береги річки вражають дикою первозданною природою - реліктовими деревами, травами і... степовою рослинністю. Міняться, наче у феєричному світлі, казкові берегові відслонення - так звані стінки зеленого й червоного кольору, яким понад
400 млн. років. Громадськість не помилилася, визнавши 2009 року Дністровський каньйон одним із семи природних чудес України.

Дністер - загальнодоступна річка, по якій можуть сплавлятися і професіонали, і аматори. Цей вид туризму та відпочинку відносно безпечний, тому приваблює різні вікові групи. Приїжджають сплавлятися на Дністер й іноземні туристи та спортсмени - з Польщі, Німеччини, Австрії, Росії.

Проте відповідної інфраструктури досі немає. Залишається мрією облаштування стаціонарних туристичних баз на Дністрі, де б можна було орендувати все необхідне, попоїсти й перепочити. Торік Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню надав фінансову підтримку великому інвестиційному проекту «Туристично-рекреаційний кластер «Дністровський
каньйон», який розробило комунальне підприємство Тернопільської облради «Інформаційно-туристичний краєзнавчий центр». У мальовничому селі Устечко, де річка Джурин впадає у Дністер, почали зводити будівлю центру водного туризму, в якій буде готель на 20 місць, кафе і база із туристичним спорядженням.

Водний туризм на Дністрі спонукатиме місцеві громади до розвитку територій. У цьому не сумнівається сільський голова Устечка Лілія Бабин. - Мої односельці збагнули всі принади та переваги Дністра аж тоді, коли звідси стали сплавлятися іноземні туристи, - каже пані вона. - Крім того, ми дізналися, що люди в Карпатах непогано заробляють, приймаючи туристів, а місцеві бюджети отримують додаткові кошти. В Устечку вже є декілька садиб, які готові приймати туристів. Вірю, що нинішній фестиваль стане першим кроком до того, щоб мої земляки повірили: водний туризм - це справді серйозна сфера діяльності...

Фестиваль-змагання «Дністрові перегони-2012» - перший і, сподіваємося, не останній. Дністровський
каньйон - родзинка Тернопілля. То чому ж не використовувати його комплексно для розвитку туризму та пропагування туристичних переваг краю?! А такий продукт, як сплавляння по Дністру, за продуманого маркетингу та розвиненої логістики має всі шанси знайти нових покупців з усіх куточків України та закордону.

Туристи, котрі звикли відпочивати в Україні, вже відчули принади Чорного та Азовського морів, красу Карпатських гір. Тож час - і на Дністер.