Туристична інфраструктура Донецької області перебуває під загрозою повного зникнення. Лютневі шторми цього року практично повністю знищили місцеві пляжі, а епідеміологічна ситуація на Азовському узбережжі значно погіршала порівняно з минулим роком.
Лікарі-епідеміологи побоюються, що цього літа доведеться повністю заборонити купання у деяких місцях Азовського узбережжя, зокрема в Маріуполі. Там розташовані найбільші металургійні підприємства України — ММК імені Ілліча та «Азовсталь», які продовжують скидати в море свої промислові стоки. В результаті питома вага «нестандартних» за мікробіологічними показниками проб складає 75% (у 2005 році ця цифра була удвічі менша).
Не менше проблем створюють і відходи у районах азовської Ялти й Урзуфа. У 2006 році рішенням головного санітарного лікаря Донецької області Ялтинський полігон твердих побутових відходів був закритий через переповнення. Але відтоді новий полігон не з'явився, і сміття продовжують скидати там само, де й раніше, що найближчим часом може стати причиною бактеріологічного забруднення Азовського моря.
Через такі складнощі інвестори не поспішають вкладати гроші у донецькі курорти. За словами мера Новоазовська Олега Сидоренка, місцева влада довго намагалася продати хоча б муніципальні пляжі, але всі спроби виявилися марними: усякий інтерес у потенційних покупців зникає через необхідність колосальних капіталовкладень.
Докладніше читайте у статті Євгена Шибалова «Сердито. По-донецьки» у свіжому номері «ДТ».