UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДО ЕДМОНТОНА — З НАДІЄЮ!

У всіх країнах світу вже пройшли чемпіонати, в яких, окрім звання національного чемпіона, розігрувалися і путівки на першість світу з легкої атлетики в канадському місті Едмонтоні з 3 по 11 серпня...

Автор: Володимир Маєвський
Віта Павлиш
Жанна Пінтусевич
Анжела Балахонова

У всіх країнах світу вже пройшли чемпіонати, в яких, окрім звання національного чемпіона, розігрувалися і путівки на першість світу з легкої атлетики в канадському місті Едмонтоні з 3 по 11 серпня. Відбувся такий чемпіонат і в Україні — у Києві. Останнє очевидно, бо лише в столиці України на НСК «Олімпійський» є всі необхідні для атлетів високого класу умови, у тому числі доріжки з сучасними покриттям і радіусом віражів, а також відмінні сектори для стрибків і метань, електронний фініш і необхідне обладнання. Втім, цього разу чомусь не були задіяні малі електронні табло на місцях змагань, і судді, як і півстоліття тому, після кожної спроби перевертали пластинки з намальованими цифрами.

Повернулася на сектор після дискваліфікації харків’янка Віта Павлиш, потенційно найсильніша у світі в штовханні ядра, але вона поки що знову звикає до змагальних навантажень і на чемпіонаті України перемогла зі штовханням на 19 м 62 см.

Ще не набрала спортивної форми й необхідної впевненості у своїх силах стрибунка із жердиною Анжела Балахонова, подолавши в Києві 4 м 30 см, далекі від її кращих результатів і від висот 4,60—4,80, на яких панує американка Стесі Драгіла.

Чемпіонка світу зі стрибків у висоту Інга Бабакова, хоч і не стрибала в Києві, але сповнена рішучості повторити свою перемогу, — її недавній результат 2 м 03 см — другий у світі в цьому сезоні. Бабакова дуже стабільна і рідко опиняється в будь-яких змаганнях за межами призової трійки, хоча сил для перемоги в неї вистачає поки що рідко. Жанна Пінтусевич виступає у спринті, де перше місце в Меріон Джонс, а за інші можна боротися.

На жаль, вибула зі строю, знову ж, запідозрена в прийомі заборонених стимуляторів перед Іграми в Сіднеї володарка всіх титулів і світового рекорду в потрійному стрибку Інеса Кравець, яку відлучено від змагань на невизначений термін, доки її справу на прохання української федерації не розгляне арбітраж.

На жаль, через травму не може стрибати потрійним на повну силу призер Олімпійських ігор і чемпіонату світу Олена Говорова. У Києві вона зробила лише одну спробу і перемогла зі стрибком усього на 14,06 м.

Як завжди, багатообіцяючі наші найсильніші метальники молота. У принципі, їхні кидки дозволяють усім трьом стояти на п’єдесталі чемпіонату світу, але все питання в стабільності на змаганнях, де їх оточуватимуть абсолютно рівні за результатами суперники з Угорщини, Японії, Італії та інших країн. Зараз чемпіоном України став Андрій Скварук із відмінним кидком на 82 м 34 см, за 80 метрів метнув і Олександр Крикун, а наймолодший із них Владислав Піскунов цього разу показав результат на два метри менший, ніж у Крикуна. В Едмонтоні в цій компанії можуть бути будь-які перестановки.

Ще взимку чудово виступив на світовій першості під дахом стрибун у висоту Андрій Соколовський. У нинішньому чемпіонаті України він подолав дуже серйозний рубіж у 2 м 34 см. Такий стрибок в Едмонтоні може вже зробити його призером, як і взимку.

У нас є ще досить багато атлетів, здатних боротися з найсильнішими у світі. В Едмонтоні стрибатиме в довжину не Володимир Зюськов із Донецька, який показав на київському стадіоні результат 8 м 13 см, а переможений ним чемпіон Європи Олексій Лукашевич та олімпійський призер Роман Щуренко. Проти такого рішення вагомих заперечень немає, якщо не вважати єдиного — коли турнір називають відбірним, повинен же їхати на вищі змагання хоча б чемпіон України!

Можна перелічити багатьох, гідних участі у світових фіналах, — це бар’єристки Тетяна Терещук і Олена Красовська, бігун на 400 метрів із бар’єрами Геннадій Горбенко, дуже стабільний стрибун у висоту, останній чемпіон Радянського Союзу в цьому виді Сергій Димченко, дискоболка Олена Антонова, десятиборець Олександр Юрков, скороходка Олена Зозуля. Звісно, кожен із них несе в ранці маршальський жезл і може потрапити на п’єдестал — бодай Сергій Лебідь у бігу на 5000 метрів чи Ірина Ліщинська в бігу на 1500 метрів, але це вже буде маленьке диво. Втім, спорт ми любимо саме за те, що дива в ньому можливіші, ніж в інших сферах життя.