UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДО ЧИСТИХ ДЖЕРЕЛ

Функціонування і розвиток української мови на сучасному етапі викликає занепокоєння громадськості...

Автор: Галина Тарасюк

Функціонування і розвиток української мови на сучасному етапі викликає занепокоєння громадськості. Адже з рідної мови починається людина і держава, матеріальне і духовне, сучасне і майбутнє. Це питання актуальне не тільки для народів, які недавно вибороли свою незалежність, оформились і ствердились державно. Приклади турботи про мову бачимо у Франції, Англії, Німеччині, Китаї, тій же Польщі.

Тож цілком на часі виявилась ідея широкомасштабного міжнародного проекту «Вивчаймо та плекаймо українську мову», започаткованого освітньою фундацією Петра Яцика (Канада), Лігою українських меценатів і Міністерством освіти та науки України. Першою акцією в рамках цього проекту став міжнародний дитячий конкурс знавців української мови. Стартувавши на початку нового навчального року, перший етап конкурсу охопив майже всі школи країни. У ньому взяли участь понад 300 тисяч школярів усіх вікових категорій з других по одинадцяті класи. У багатьох школах конкурс перетворився, як і сподівались його організатори, на справжнє свято рідної мови.

Майже три тисячі хлопчиків і дівчаток з українських та національних (румунських, російських, єврейських, польських тощо) шкіл — переможців першого туру — мірялися знаннями української мови в другому, обласному турі, який відбувся в кінці листопада.

Ідея цього конкурсу знайшла також підтримку громадськості за рубежем. Змагання за найкраще знання рідної мови організували серед дітей українські громади чи не всіх країн, де живуть наші земляки.

Третій — загальнодержавний етап конкурсу завершиться 27 січня наступного року. Нагородження переможців планується провести 9 березня — в день народження Тараса Шевченка. Їх чекають досить таки солідні премії в розмірі 5—7 тисяч гривень. Так оцінили знання української мови фундатори конкурсу — відомий бізнесмен і меценат з Канади Петро Яцик та інші спонсори.

Переможці дитячого конкурсу із зарубіжжя та десять кращих із кращих знавців рідної мови з України візьмуть участь у великому святі, яке відбудеться згідно з Указом Президента України в Києві 22 травня наступного року.

Дзвін, що будить націю. Так влучно назвали конкурс юних знавців української мови. І цей дзвін надалі лунатиме щороку разом із шкільним дзвоником, пробуджуючи в юних душах самоповагу, любов і шану до отчого коріння і рідної Вітчизни.