UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДИСКО, ФУТУРИЗМ І БАРОКО В ОДНОМУ КОКТЕЙЛІ

Канадський модельєр Поль Лангиль радить: «Зважтеся одного прекрасного дня радикально змінити свою зовнішність, і ваша сміливість буде винагороджена...

Канадський модельєр Поль Лангиль радить: «Зважтеся одного прекрасного дня радикально змінити свою зовнішність, і ваша сміливість буде винагороджена. Оточуючі побачать у вас те, про що лише здогадувалися, ваш супутник життя відкриє вас наново, а у вас виникне приємна впевненість у власних силах». Через це добре б знати, як змінюватися. Нові модні тенденції журнал «Rigas Modes» окреслює так:

В основі напрямку «Твідова балада» лежить сучасна інтерпретація британських пікніків і полювань. Колірна гама визначається осінніми пейзажами: коричневі, каштанові, гірчично- зелені, оливкові й болотні, кленово-червоні відтінки осіннього листя з доповненням кольору буяхи та фіалки. Набивні тканини з лісовими мотивами вжиті з пістрявотканими, смугастими, картатими і гладкофарбованими в одному комплекті. Через використання тканин, близьких за кольором до природних фарб, а як декору — пір’їн і прикрас із рогу, шкіри і хутра такий стиль часто називають «мисливським». У комплектах «твідової балади» короткі твідові блейзери та спортивні жакети носять з довгими спідницями або брюками зі стрілками. Пальто чи напівпальто (у талію) із вовняної шотландки межують із аристократичними пелеринами і куртками Робін Гуда. Вузька лінія плечей обов’язкова. Взуття в такому костюмі — на суцільній підошві. Сумка — із натуральної шкіри. Цей стиль підходить стриманим жінкам із тонким почуттям гумору.

«Віндзорський стиль» може привернути увагу багатьох процвітаючих ділових жінок, адже в основі його традиційні цінності: шляхетна елегантність в усьому — від вишуканого тону самої тканини та її якості до бездоганного крою. Для цього стилю характерне поєднання плинних ліній модного одягу в «стилі 70-х років», який повернувся, із чоловічою жорсткістю і конструктивністю. Блейзери і жакети досить короткі, що обумовлює і середню довжину спідниці або найрізноманітніших, дуже жіночих брюк (зауважте, що защипи і складки на талії брюк уже недоречні). Під жакет — вишиті шовкові жилети й ніжні шовкові сорочки-блузки по фігурі. Колірну гаму визначають синьо-зелені, вишнево-коричневі та фіолетові тканини. У сукнях особливо актуальні матеріали, які струмують. Ансамблі можна доповнювати шалями, які закривають плечі. Взуття, пояси, сумки і рукавички — найкраще з чорної та коричневої шкіри або лаку.

«Прекрасне мистецтво» — таку назву має стиль, що наближує нас до мистецтва минулого. У сьогоднішньому нашому розумінні — це скромність і простота. Щоправда, зі своїми претензіями. Так у нас одягаються студенти творчих вузів, які прагнуть підкреслити свої інтелектуальні запити. Перевага надається темним, майже «спірітуальним» тонам: чорно-синім, темно-антрацитовим, чорним із полиском. Головну увагу приділяють силуету, лінії, деталям. Силует — витягнута тонка фігура, вузькі плечі та стегна, маленькі груди й довгі ноги. Лінії крою вигадливо сполучають у собі прийоми як жіночого, так і чоловічого одягу. Жакети можуть бути з високо посадженою застібкою і не мати комірів. Брюки прямі. Можна додати плісировки, мережив і вишивки в тон. І на всьому цьому прекрасно виглядають білі або кольору слонової кістки акценти.

І нарешті, останній, наймодніший напрямок — «Молодіжний коктейль». Зарубіжні модельєри визначають його як «усі мелодії диско, рока і поп-музики, велике почуття гумору, трохи футуризму, трішечки сюрреалізму і бароко». Але подивимося навколо... Ми вже давно дійшли висновку, що від молодих не можна вимагати чистоти стилю і тональної вишуканості. Тенденції «ретро» стрімко ввірвалися в моду кінця двадцятого століття, наповнюючи її чарівною зухвалістю і якимось зачаруванням. Темперамент, ритми і нові види мистецтва не можуть не позначатися в «молодіжному коктейлі». Кольори: «екологічно чисті» і «звірині» (згадайте про рік Дракона). Шкіра, замша, вельвет, велюр і оксамит — це саме-саме... Проста порада для тих, хто хоче виглядати особливо стильно: тер- міново перегляньте мамин гардероб двадцятилітньої давності, якщо такий зберігся. Усе, що там є, після невеличкої «реконструкції», яку підкаже ваша фантазія, можна сміло вдягати. Для того щоб йти «у ногу з часом», особливу увагу приділіть взуттю. До речі, тут теж є вибір: платформа і стійкий каблук або височенна «шпилька».