У Радянському Союзі дуже любили абревіатури, і одна з них — таємничий, на перший погляд, Осовіахім — з’явилася 1927 року. У 1948 році Осовіахім поділили на ДТСАВ, ДТСАРМ і ДТСФЛОТ, а в 1951-му — об’єднали знову в ДТСААФ СРСР. Жартівники, яких у нас ніколи не бракувало, швидко розшифрували чергову абревіатуру (російською ДОСААФ) як «Доблестные Останки Советской Армии, Авиации и Флота». Справді, в організаціях оборонного товариства знаходили пристановище здебільшого відставні офіцери й генерали, а колись очолював ДТСААФ навіть маршал авіації Олександр Покришкін.
Як, знову ж таки, було заведено в СРСР, місцеві організації, що відповідали центральній, були в усіх республіках. Потребу мати масове добровільне оборонне товариство зрозуміли і в незалежній Україні. В нас ДТСААФ стало скорочено називатися ТСОУ (Товариство сприяння обороні України). Нещодавно в чудовому будинку ТСОУ, що дістався у спадок від колишніх часів, при журналістах підбили підсумки роботи товариства (російський варіант, природно, ОСОУ) за 2000 рік. Бюро ЦК ТСОУ зазначило, що товариство в цілому і в більшості організацій на місцях зберігає дієздатність, попри фінансові та матеріальні труднощі, й виконує статутні завдання з розвитку технічних, прикладних і авіаційних видів спорту. Торік проведено близько 100 змагань національного рівня, в яких виступило понад 50 тисяч спортсменів. На міжнародній арені збірні
команди України з технічних, авіаційних і прикладних видів спорту завоювали 180 призових медалей, у тому числі 61 золоту. Відзначено переможців за рівнем спортивної роботи в міських і обласних організаціях товариства — у першій групі це Київ, Дніпропетровська і Донецька області, у другій — Миколаївська, Хмельницька й Полтавська обласні організації. Нагороджені дипломами та призами кращі спортсмени й тренери.