Як повідомляє журнал Американської медичної асоціації, діти, котрих після народження годували материнським молоком до 7—9 місяців, у дорослому віці мають вищий коефіцієнт інтелекту (IQ), ніж ті, котрих годували дитячими сумішами. Дослідження проводилося на трьох тисячах людей, які народилися в період із 1959 по 1961 рік, і його результати ще раз підтвердили: для малят немає кращої їжі, ніж материнське молоко. Крім зростання IQ, у таких дітей було менше інфекційних, шлункових і нервових захворювань. Журнал рекомендує годувати дитину грудьми 12 місяців, хоча це — значні труднощі для працюючих матерів.
Інше дослідження, проведене в Шотландії, показало: діти, котрих годували грудьми, у майбутньому мають менше шансів набрати зайву вагу, бо материнське молоко не лише підвищує імунітет, а й містить гормони, які запобігають надмірному зростанню жирових клітин.
Учені з фінського університету в Турку довели: діти до одного року сприймають уві сні звуки та слова. Дослідники вважають, що це одна з причин швидкого засвоєння дітьми мов. У експериментах брали участь 45 малюків, активність мозку яких під час вимови певних букв фіксувалася енцефалографом. З’ясувалося, букви, вимовлені під час сну немовлят, «пізнавалися» мозком при повторному їх звучанні вдень, коли діти не спали. Проте дослідження засвідчили, що ця здатність згасає після першого року життя. Отож, різноманітні проекти подальшого навчання дітей уві сні не мають достатніх підстав.
«Вторинне паління» погіршує IQ дітей. Це підтвердило обстеження понад чотирьох тисяч американських дітей, чиї батьки курять. У крові таких дітей виявлено підвищений вміст похідних нікотину. Крім того, діти матерів, котрі курили під час вагітності, також мають знижений IQ.