UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДЕНЬ БАТЬКІВСЬКИХ ЗНАНЬ

«В первый погожий сентябрьский денек робко ступил ты под светлые своды...» Так співається у відомій пісеньці про 1 вересня...

«В первый погожий сентябрьский денек робко ступил ты под светлые своды...» Так співається у відомій пісеньці про 1 вересня. Але острах і невпевненість підступають до маляти ще раніше, ніж воно наблизиться до порога своєї майбутньої школи. І це зрозуміло — новий етап у житті дитини, тривогу посилює ще й хвилювання батьків. Як правильно будувати цей по-справжньому знаменний день?

Цього дня у дитини, вже від тієї хвилини, коли вона вранці прокинеться, має бути хороше самопочуття і піднесений настрій, краще не провокувати напругу. Для цього спробуйте передбачити такі моменти.

Вранці розбудіть дитину раніше, щоб неквапом, спокійно зібратися до школи. Пам’ятайте, поспіх посилює тривогу.

Постарайтеся нагодувати дитину чимось дуже смачним, її улюбленою стравою, навіть якщо вам здається, що це не дуже корисно (можна заради свята зробити виняток). Смачна їжа, яку дитина з’їсть із задоволенням, поліпшить настрій.

Одяг, у який ви вбрали дитину, має подобатися не лише вам, а й самому першокласнику, при цьому він мусить бути максимально зручним, щоб дитина не почувалася в ньому ніяково. Ідеально вибирати його разом з дитиною, орієнтуючись на її вибір. Коли людина собі подобається, вона почувається впевненіше.

Прибувши до школи, насамперед підійдіть до вчительки, щоб вона трохи поспілкувалася зі своїм майбутнім учнем. Дитина відчує додаткову підтримку.

Познайомте дитину з кимось із хлопчиків або дівчаток, з ким їй захочеться. У новій ситуації разом веселіше.

Покажіть першокласнику, де в школі туалет, — зайві стреси не потрібні.

Після всіх урочистих подій влаштуйте дитині щось особливе, приміром прогулянку на атракціони, у кафе, щоб вона відчула значущість дня.

Школа — новий етап життя дитини, ще один щабель до дорослості. Важливо, щоб 1 вересня, перший день школи приніс захоплення, пройшов радісно, але водночас спокійно, дав дитині відчуття, що вона впорається, що школа — не чуже середовище, до якого потрібно щосили пристосовуватися, а дім, де пізнаватимеш нове, зустрічатимешся з друзями і вчителями, розв’язуватимеш проблеми і просто житимеш. І тоді не буде страху.