UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чоловіки сьогодні і вчора

Чоловікові ще ніколи не жилося так привільно, як тепер

«Чоловік, який існує в сьогоднішньому реальному світі, трохи збитий з пантелику. Мабуть, як футболіст, що замість нападаючого став захисником», - пише публіцист Frankfurter Rundschau Баша Міка.

І все ж чоловікові ще ніколи не жилося так привільно, як тепер. «Як усе було ще кілька років тому? Суспільство, та й сам чоловік, пред’являв до себе завищені вимоги. Він мав бути міцним горішком - тим, хто гарантує безпеку, на чиє плече можна спертися і чийого доходу має вистачити на все. Тепер він може не соромлячись демонструвати свої вутлі груди, тоді як його подруга проводитиме години у фітнес-клубі: їй потрібні сили, щоб тягати сумки з супермаркету».

А що з доходами? Сучасні чоловіки вважають, що бути головним добувачем у сім’ї - то доля їхніх дідів та батьків. «Тим більше що сучасні жінки відразу ображаються, коли крутий хлопець поруч із ними починає верзти нісенітницю про те, хто в сім’ї повинен заробляти. Нинішній чоловік часто не проти, аби забезпечував не він, а його. Адже він поважає прагнення жінок до рівноправності», - не без іронії пише автор.

У цю картину вписується й така тема, як діти. «Раніше роль батька була невід’ємною частиною життєвої програми справжнього чоловіка. (...) Сьогодні чоловік не викликає в соціумі підозр, якщо залишається бездітним».

Американські вчені вирішили достеменно з’ясувати, хто сьогодні почувається щасливішим - чоловіки чи жінки. І дійшли висновку, що коли ще років сорок тому емансипація набирала сили, щасливішими почувалися представниці прекрасної статі, - то тепер усе змінилося з точністю до навпаки.

Чоловіки вивільнилися від добрячої частини своїх обов’язків і відповідальності. Вони стали працювати менше й навчилися розслаблятися - краще, ніж це виходило в них раніше. Що до жінок, то їхній список обов’язкових до виконання завдань тільки поповнився. При цьому суто жіночих обов’язків ніхто не скасовував, - чоловіки допомагають їм у цьому так само мляво, як і сорок років тому.

Джерело: Frankfurter Rundschau