Зіграно вже більше половини з 16 партій матчу між Гаррі Каспаровим та Володимиром Крамником, де розігруються два мільйони призових доларів і «неліцензійне» звання чемпіона світу, бо ФІДЕ визначає свого кращого гравця за підсумками чемпіонату світу за нокаут-системою, і офіційним володарем шахової корони є Олександр Халіфман із Санкт-Петербурга. З цього погляду, дуже цікаві міркування гросмейстера Сергія Долматова в електронній газеті «gazeta.ru».
— У цьому матчі не розігрується звання чемпіона світу, — заявляє Долматов, — цілком можливо, що цей матч виявить сильнішого шахіста, але чемпіон світу в нас Олександр Халіфман, який переміг у Лас-Вегасі на першості планети за нокаут-системою. У шахах тепер усе, як у спорті. Ось візьмемо, приміром, футбол. Чемпіоном світу там є команда, котра перемогла на чемпіонаті світу, — збірна Франції. Але сильнішою завжди вважали Бразилію, і так буде ще дуже довго. Інший приклад із легкої атлетики. Там є рекордсмени світу — ті, у кого найкращі досягнення в цьому виді спорту, а є чемпіони світу, тобто ті, хто здобув цей титул у конкретному турнірі. У Каспарова найвищий рейтинг у світі серед шахістів, але він не чемпіон світу. Так до цього ставиться більшість шахістів. Може, з допомогою таких матчів, який пройшов у Лондоні, виникне відповідна система, визначатиметься найсильніший шахіст світу. Але я особисто за те, щоб розігрувалося звання чемпіона світу так, як це робиться у ФІДЕ, коли підкреслюється, що шахи — це спорт, для якого характерний елемент випадку. Адже що означає визначення «Каспаров — найсильніший шахіст»? З одного боку, він об’єктивно сильніший і перемагав у матчах за це звання. Але на Каспарова працювала величезна кількість людей. Адже шахи дуже конкретний вид знань, причому знань спеціалізованих. Один володіє інформацією з дебютів, інший — з ендшпілю і так далі. І Каспаров отримував ці знання від інших. У цьому сенсі його звання найсильнішого — сукупний товар, така собі торгова марка. Каспаров у цьому сенсі — глава фірми, президент компанії. Зараз у Каспарова є проблема із секундантами. Причина полягає в тому, що Гаррі зіпсував стосунки з багатьма своїми колишніми помічниками і перебуває приблизно в такому ж становищі, як свого часу Карпов при підготовці до матчів із Каспаровим. Грубо кажучи, не кожний погодиться працювати з Каспаровим, знаючи його як людину. Отже, це і змушує Каспарова звертатися по допомогу до молодих. Була б у нього можливість — він запросив би інших шахістів.
Ну, а поки суд та діло, поки шахи порівнюють із футболом, виникла ситуація, що матч може завершитися з суто футбольним рахунком 1:0 — адже серед нічиїх фігурує лише один «гол», забитий Крамником. Після дев’ятої партії рахунок 5:4 на користь претендента. Різниця лише в тому, що спочатку Каспарову доводилося рятуватися від неприємностей у нічийній гавані, а в останніх партіях непереливки вже Крамнику. Апофеозом цієї гри була нічия на одинадцятому ході на пропозицію Каспарова в їхній восьмій зустрічі — рекорд матчів на першість світу. Гаррі Кімович обіцяв пояснити причини, що спонукали його так рано просити миру по завершенні матчу. Почекаємо.
У десятій партії Каспаров зазнав невдачі на 25 ході, а в одинадцятій суперники погодилися на нічию. Рахунок став 6,5:4,5 на користь Крамника.