UA / RU
Підтримати ZN.ua

Буковина подає приклад у роздержавленні змі

Позитивний приклад головам обл.- та райдержадміністрацій подає Чернівецька ОДА. Як відомо, кілька років тривав конфлікт між тодішнім буковинським губернатором Теофілом Бауером та місцевою газетою «Час»...

Автор: Людмила Калашник

Позитивний приклад головам обл.- та райдержадміністрацій подає Чернівецька ОДА.

Як відомо, кілька років тривав конфлікт між тодішнім буковинським губернатором Теофілом Бауером та місцевою газетою «Час». «Образившись» на правдиву критичну публікацію, керівник області вимагав від тижневика суму морального відшкодування, яка б у разі її стягнення означала економічне знищення видання. Можна тільки позаздрити солідарності чернівецьких журналістів, які, незважаючи на приналежність своїх ЗМІ (і державні, і недержавні), провели масове пікетування облдержадміністрації разом з дітьми та членами сімей. Маленькі діти тримали плакати: «Дядьку Бауер! Ми тебе не любимо!» Після такої ганьби губернатор зняв свої вимоги до газетярів, а Президент зняв... Бауера з посади.

Новий губернатор Буковини Михайло Романів одразу ж прийняв «командирське» рішення, гідне мудрої, справді державної людини: облдержадміністрація вийшла із співзасновників комунальної газети «Свобода слова», заснованої при Т.Бауері. Заради справедливості треба сказати, що процес цей почався ще у 2002 році, коли Чернівецька ОДА відмовилася від співзасновництва в газеті «Буковина». Можливо, позначилася географічна близькість до демократичного заходу. Як пояснює заступник начальника Чернівецького облпресінформу Юрій Скорейко, роздержавлення відбулося безболісно. А головне, що ОДА зовсім не опинилася в інформаційному вакуумі: про всі важливі для територіальної громади події усі ЗМІ інформують свою аудиторію, а на розміщення тих матеріалів, які пропонує до друку ОДА, укладено договір відповідно до Закону України «Про порядок висвітлення в ЗМІ діяльності органів державної влади...».

Гарний приклад варто було б узагальнити головному президентському канцеляристу В.Медведчуку і рекомендувати для наслідування усій вертикалі виконавчої влади. Яке б полегшення відчули місцеві бюджети (а вивільнені кошти можна було б використати для вирішення актуальних соціальних проблем), який би моральний тягар спав з плечей редакторів, що весь час бояться не догодити владним засновникам і поплатитися за це посадою.

Натомість на Полтавщині органи державної влади не лише не відмовляються від своїх видань, витрачаючи на їх фінансування мільйони народних гривень, а й створюють нові, приміром, інформаційну агенцію «Новини Полтавщини», ігноруючи навіть волю депутатів обласної ради, профільна постійна комісія якої торік категорично виступила за ліквідацію такої структури.