UA / RU
Підтримати ZN.ua

3—9 червня

3 червня 1937 — Скандал у сім’ї Віндзорів остаточно вирішився: принц Едуард, який був на престолі менше року та зрікся його 11 грудня 1936 року, уклав законний шлюб із двічі розлученою американкою Волліс Ворфілд Сімпсон...

Автор: Сергій Махун

3 червня

1937 — Скандал у сім’ї Віндзорів остаточно вирішився: принц Едуард, який був на престолі менше року та зрікся його 11 грудня 1936 року, уклав законний шлюб із двічі розлученою американкою Волліс Ворфілд Сімпсон.

4 червня

1824 — У Великобританії визнано право робітників на страйк.

1989 — На площі Тяньаньмень китайська армія жорстоко придушила масову демонстрацію студентів і жителів Пекіна, які підтримали їхні вимоги демократизації політичного ладу, поглиблення реформ в економіці КНР. За різними даними, загинуло близько 3600 чоловік.

5 червня

1945 — Представники держав–переможниць у Другій світовій війні підписали в Берліні Декларацію про поразку Німеччини і прийняття верховної влади у ній урядами СРСР, США, Великобританії та Франції. Документ скріпили своїми підписами найбільші воєначальники Другої світової війни: маршал Г.Жуков, генерал армії Д.Ейзенхауер, фельдмаршал Б.Монтгомері, а також Делатр де Тасіньї.

6 червня

1944 — Відкриття Другого фронту в Західній Європі: почалася висадка війська союзників (американських та англо-канадських частин) у Нормандії (день «Д», або операція «Оверлорд»).

7 червня

1905 — Норвезький парламент (стортинг) розірвав в односторонньому порядку унію Швеції та Норвегії.

8 червня

1815 — На Віденському конгресі країни—переможниці наполеонівської Франції прийняли рішення про створення Німецького союзу. До його складу ввійшли німецькі князівства та вільні міста, а також частина володінь Пруського королівства й Австрійської імперії. Панівне становище в Німецькому союзі зайняла габсбурзька Австрія. По завершенні австро-пруської війни 1866 року, переможений Відень вимушено погоджується зі знищенням цього аморфного державного утворення.

9 червня

1847 — Цар Микола I затвердив вирок суду, за яким Тараса Шевченка було віддано в солдати із забороною йому писати та малювати.

1983 — Вперше в історії Великобританії уродженець України — Стефан Терлецький — був обраний депутатом палати громад британського парламенту.