UA / RU
Підтримати ZN.ua

3500 ІЗ НОСА

Скільки коштує жіноча краса? На це сакраментальне запитання відповісти неможливо, оскільки краса безцінна...

Автор: Хома Ігус

Скільки коштує жіноча краса? На це сакраментальне запитання відповісти неможливо, оскільки краса безцінна. Та все ж багато американських дам і дівиць викладають солідні суми грошей, намагаючись хоча б наблизитися до досконалості. Мабуть, вони забули відомий афоризм Вів’єн Лі: «Немає некрасивих жінок — є лише жінки, котрі не знають, що вони вродливі». За твердженням журналу Newsweek, таких от «незнаючих» американок за рік набирається понад мільйон. І вони дружно кидаються в клініки пластичної хірургії.

Жінок, цілком задоволених своїм виглядом, практично немає. І тому якщо одна дама жадає збільшити свої груди, то друга неодмінно прагне їх зменшити. До речі, як ви гадаєте: що коштує дорожче — збільшення чи зменшення? Здавалося б, при збільшенні не втрачаєш, а отримуєш, отже, це має коштувати дорожче. Але той же Newsweek наводить усереднені дані: збільшення грудей коштує 3080 доларів, а от їхнє зменшення — цілих 5470 баксів.

Щороку експериментами над грудьми займаються близько 150 тисяч американок. В основному вони відносяться до вікової групи від 19 до 34 років. Юніших дівиць більше хвилює зміна форми носа. Щороку близько десяти тисяч із них перетворюють свій неповторний задертий носик на щось римсько-грецьке. Таке задоволення коштує 3500 доларів. Жінок у віковій групі 35—50 років передусім турбує видалення жиру з проблемних зон. Ця операція в середньому обходиться в 4100 баксів. Що ж стосується дам двічі бальзаківського віку, то в них на перший план виходить підтягування повік ($2900), лоба ($2500) і тому подібні процедури.

Цікаво, що кількість операцій в галузі реконструктивної хірургії (наприклад, у випадках сильних опіків чи серйозних травм) залишається приблизно постійною. А от косметична хірургія відчуває справжній бум. За останні сім років число пластичних операцій в Америці збільшилося в півтора рази.

Нові поверхневі методи оперативного втручання призвели до зростання популярності «операцій за уїк-енд». Звісно, йдеться про порівняно прості і безкровні операції, котрі дозволяють пацієнтам досить швидко повернутися до звичного способу життя.

Відсмоктування жирової тканини (ліпоаспірація) тепер виконується за допомогою ультразвуку. При цьому завдяки енергії ультразвукових коливань жирові відкладення переходять у рідку фазу. Це спрощує процедуру і дозволяє хірургу основну увагу приділити створенню потрібної форми животика. Однак не варто думати, що все тут просто і безпечно. Скажімо, в окремих випадках можливе ушкодження нервових волокон. При видаленні надмірної кількості жирових відкладень не виключені і небезпечні кровотечі.

Але куди ж подіти цей видалений жирок? Така собі Мері Діпірро зберігає його в холодильнику свого хірурга. І кілька разів на рік лікар упорскує їй у щічки невеличкі порції її ж жиру. Така операція коштує трохи більше 1000 доларів. Як заявила місіс Діпірро, це так само просто, як сходити на прийом до дантиста.

На зміну хімічним способам очищення шкіри прийшло лазерне мікрошліфування. За допомогою лазерного променя, керованого комп’ютером, знімається тонкий шар шкіри обличчя ($2770). При цьому зовнішня поверхня шкіри немов випаровується, що зменшує зморщечки, плями і шрами. Але якщо доктор перестарається, то можливі опіки, рубці і навіть певна зміна кольору шкіри. Крім того, не виключена інфекція герпесу й алергічні реакції.

Упорскування спеціальної речовини гор-текс дозволяє дамі зробити свої губки більш пухленькими. Однак іноді це призводить до сумних результатів. Так, місіс Ланда Паппас через пару років після подібної операції раптово виявила, що волокна гор-тексу почали протикати її губи і вилазити назовні, як пружини зі старого матраца. Справа закінчилася повторною дорогою і болючою операцією.

Ще одна цікава подробиця. Чимало чадолюбних батьків погоджуються оплачувати пластичні операції своїх неповнолітніх дітлахів як своєрідне заохочення. Приміром, 17-річна мексиканка Марібель Мартінес зажадала від тата з мамою змінити форму носа як стимул майбутніх шкільних успіхів. Операцію було зроблено, після чого і ніс, і шкільні оцінки Марібель поліпшилися.

А як же представники сильної статі? Невже американські чоловіки не залучені до цього потужного потоку вдосконалення свого образу? Звісно залучені, хоча число чоловіків, котрі потрапляють на стіл пластичних хірургів, становить лише одну десяту від числа жінок. Однак і ця цифра не така вже й мала — близько ста тисяч на рік.

Найбільш ходові операції — відсмоктування жиру, підтягування повік і зміна форми носа. Однак існують і специфічні процедури, котрі мало цікавлять дамський контингент. Це зміна форми вух ($2500), збільшення підборіддя ($1600) і формування литок ($4800). Користується підвищеною популярністю операція з усунення часткового облисіння шляхом пересадки волосся ($2800).

Проте одна цифра залишається невідомою. Скільки ж хірургів, авторів цих пластичних операцій, цих сучасних пігмаліонів, закохуються у витвори своїх рук? Напевно, такі випадки є. Адже закохатися у відтворену вами даму з правильним носиком, пухлими губками й ідеальними щічками значно простіше, аніж у холодну мармурову статую. До того ж не треба звертатися до богів із проханням її оживити. Досить трішечки почекати, поки дама відійде від наркозу.