Розглянувши пропозицію США, яка пропонує демонтаж пошкоджених реакторів, глава уряду і фахівці компанії-оператора Tokyo Electric Power відхилили її. За даними джерела, фахівці вирішили, що подібну допомогу "приймати поки зарано" і що їм самостійно вдасться налагодити системи охолодження реакторів, які вийшли з ладу.
Після появи цієї інформації ряд чиновників та експертів заявили, що теперішньої кризової ситуації на АЕС можна було б уникнути, якби влада погодилася на допомогу США на самому початку.
За останніми даними, озвученими напередодні Агентством з ядерної та промислової безпеки Японії, паливні стрижні на першому, другому й третьому енергоблоках аварійної АЕС "Фукусіма" в Японії лише частково вкриті водою. Ці дані підтверджують, що обстановку на АЕС вдалося стабілізувати лише частково в результаті операції, яку провели японські військові й поліція, що продовжували спроби остудити реактори й тепловидільні елементи на АЕС за допомогою вертольотів і пожежних машин. Пріоритетним залишається охолодження реактора N3, оскільки він працює на плутонії, який вважають небезпечнішим за уран.
«Якщо операція з охолодження відпрацьованого палива не увінчається успіхом, ситуація в найближчі два-три дні може стати критичною», - повідомило раніше Агентство.
За матеріалами РБК