Якщо лівійський суд засудить затриманих у цій країні українців до тюремного ув'язнення, Київ має намір домагатися повернення громадян на Батьківщину для відбування покарання.
За словами директора департаменту інформаційної політики МЗС України Олега Волошина, «якщо провина українців буде доведена (а ми не беремося прогнозувати рішення суду), то ми будемо домагатися того, щоб цей термін вони відбували в Україні».
«Але поки про це говорити рано. Ми сподіваємося, що нам вдасться довести справу до ситуації, коли ніхто з них не потрапить у в'язницю, неважливо, в Лівії або в Україні», - сказав він.
У МЗС України хочуть вірити, що українці не брали участі у військових діях і що це буде доведено в суді, але вирок досить імовірний.
«Ми хочемо вірити в те, що наші громадяни невинні. Але, на жаль, у нас немає підстав сто відсотків стверджувати, що вони не порушили міграційне законодавство, оскільки вони дійсно приїхали у розпал військових дій, вони приїхали до країни під час війни. Виникає питання: що люди, які збиралися займатися нафтою, мали намір робити у країні, де на момент їхнього приїзду видобуток нафти практично припинився?», - заявив Волошин.
Нагадаємо, у Військовому суді Тріполі 4 квітня відбулося перше судове засідання над 20 українцями, які у серпні 2011 року були затримані за підозрою в участі у військових діях на стороні Муаммара Каддафі. Понад півроку лівійські повстанці тримали українців під арештом, не дивлячись на те, що їх провина не була не доведена.
Уже в березні 2012 року троє громадян України зусиллями українських дипломатів були звільнені з лівійського полону і повернулися на батьківщину, інші й надалі утримувалися лівійськими повстанцями під вартою.
Днями кількох громадян України, які перебувають з осені 2011 року під арештом нової влади Лівії, відпустили на свободу. !zn
Читайте також:
Частину затриманих у Лівії українців відпустили на свободу
Лівійський суд звинуватив полонених українців у намірі збивати бомбардувальники НАТО
МЗС: Ми будемо поважати будь-яке рішення лівійського суду щодо затриманих українців