Згідно з ним, повідомляє прес-служба Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, всі побутові відходи будуть збиратися окремо за різними технологічними схемами: два, три, чотири або п'ять контейнерів. Схеми роздільного збору компонентів побутових відходів, їх перевезення та переробки будуть обиратися органами місцевого самоврядування.
Зокрема, за першою схемою на контейнерному майданчику встановлять два контейнери. Перший - блакитного кольору з написом «Вторинна сировина» - призначений для вторинних видів відходів (скло, папір, картон, полімери, чорні та кольорові метали), крім органічних. Другий - сірого кольору - для прибирання відходів.
За другою схемою на контейнерному майданчику встановлять три контейнери.Перший - для певного виду відходів вторинної сировини, другий - для інших відходів вторинної сировини; а третій - для змішаних відходів і т.д.
До того ж небезпечні відходи, у складі побутових, вирішено збирати окремо в контейнерах червоного кольору. А для великогабаритних і ремонтних побутових відходів передбачені контейнери ємністю 8 кубометрів і більше. Їх розмістять на спеціальних майданчиках з твердим покриттям.