UA / RU
Підтримати ZN.ua

Законопроект: "Робота у поліції, висока з/п. Тільки з В/О, без ш/з"

Подано законопроект про перейменування міліції у поліцію. До правоохоронних органів пропонується брати тільки людей з вищою освітою.

Відповідний проект закону "Про поліцію" подала вчора профспілка працівників органів внутрішніх справ. Окрім перейменування там пропонують провести атестацію співробітників і підвищити їм зарплату.

Законопроект зобов'язує поліцейських оперативно реагувати на інформаційні запити журналістів, враховувати громадську думку і забороняє їм вступати у політичні партії, повідомляє "Коммерсант-Украина".

"Всі порушення відбуваються у міліції через нестачу грошей! У простого міліціонера зарплата близько 2 тис. грн! Це ганьба для держави!" - заявив один з авторів законопроекту голова профспілки Анатолій Онищук. Тому пропонується зафіксувати мінімальну заробітну плату для молодшого командного складу поліції на рівні 4-5 мінімальних зарплат, встановлених законом "Про бюджет" (3840-4800 грн), для середнього командного складу - на рівні 6-7 мінімальних зарплат (5760-6720 грн), для старшого і вищого - 8-10 (7680-9600 грн).

Втім, у самому МВС про законопроект поки не чули і не схвалюють: "Перейменування міліції у поліцію не є для нас першочерговим завданням, - заявив перший заступник начальника управління зі зв'язків із громадськістю МВС Сергій Бурлаков. - Зараз важливо посилити контроль за дотриманням прав і свобод громадян, а з нового навчального року переглянути систему відбору до профільних ВНЗ".

Та й у Верховній Раді проект не зареєстровано. Однак там ще аж з березня 2009 року лежить законопроект нардепа Анатолія Матвієнка "Про місцеву міліцію". На поточній сесії його нарешті було включено до порядку денного, але його розгляд весь час відкладався.

Цим законопроектом пропонується перетворити райвідділи міліції на місцеву поліцію і підпорядкувати їх органам місцевого самоврядування. Перейменування, на думку автора цього документа, окрім іншого, "сприятиме кращому психологічному сприйняттю громадськістю цього органу, перш за все, як помічника суспільства, а потім вже як охоронця державних інтересів".

Нагадаємо, 1 березня у Росії набув чинності закон про поліцію, згідно з яким всі співробітники міністерства внутрішніх справ РФ виводяться за штат, щоб бути прийнятими на роботу вже в якості російських поліцейських.

Раніше такий же крок зробила Грузія і низка інших пострадянських держав.