Мешканці невеликих міст Кавамата та Іітате залишили свої будинки і провели ніч в евакуаційних центрах.
Рішення про розширення зони евакуації було прийнято виходячи з прогнозу про те, що рівень радіації продовжить зростати. Японські інженери облишили чергову спробу стабілізувати аварійний реактор на АЕС "Фукусіма-1".
Спочатку було проведено відселення людей, що живуть в радіусі 30 км від АЕС, але нові евакуйовані міста розташовані на більшій відстані.
Близько 5 тисяч осіб розміщено в муніципальних будинках, готелях та інших приміщеннях у сусідніх містах.
«Я знаю, що ви стурбовані, але разом ми подолаємо труднощі», - такими словами привітав першу групу евакуйованих мер Кавамати Мітіо Фурукава.
У найближчі дні очікуються нові евакуації.
Спроби взяти під контроль процес руйнування реактора раз у раз наштовхуються на труднощі.
Компанія-оператор АЕС, TEPCO, мала намір охолодити реактор №1, заливши контейнмент водою.
Однак паливні стрижні, що плавилися, зробили дірку в захисній оболонці, через яку 3000 тонн вже радіоактивної води вилилося у підвал енергоблоку.
До вівторка TEPCO обіцяє розробити новий план стабілізації реактора.
Аварія почалася з того, що цунамі, яке зруйнувало рибальські села і портові міста, вивело з ладу систему охолодження АЕС, внаслідок чого паливні елементи перегрілися, а спроби скинути тиск в реакторних відсіках призвели до вибухів у будинках, в яких встановлено реактори.
TEPCO і уряд Японії розраховують повністю зупинити і охолодити АЕС до січня наступного року.
Минулого тижня уряд узгодив гігантський пакет компенсацій постраждалим від стихійного лиха, за словами аналітиків, він перевищить 100 млрд доларів.
Нагадаємо, 11 березня в Японії стався руйнівний землетрус магнітудою 9,0, після якого обрушилося цунамі. Стихійні лиха зруйнували інфраструктуру північно-східних районів країни і вивели з ладу систему охолодження реакторів на АЕС «Фукусіма-1», що призвело до пожеж, вибухів і витоку радіації.