UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японія попросила вибачення за скидання радіоактивної води в Тихий океан

Влада Японії принесла вибачення країнам регіону за вимушене скидання 11,5 тис. тонн радіоактивної води в Тихий океан.

«Цей крок було зроблено для того, щоб запобігти витоку води з вмістом значної кількості радіоактивних елементів. Ми розуміємо, що скидаємо радіоактивну воду, і дуже шкодуємо про це», - сказав генсек уряду Японії Юкіо Едано.

Він також вибачився за те, що Японія не повідомила сусіднім країнам завчасно про скидання радіоактивної води в Тихий океан.

Ю.Едано підкреслив, що скинути в океан 11,5 тис. тонн води з невеликою концентрацією радіоактивних елементів було необхідно, аби звільнити місце для зберігання великої кількості високорадіоактивних речовин, а також відновити роботи з охолодження енергоблоків АЕС «Фукусіма-1».

Нагадаємо, після руйнівного землетрусу 11 березня і цунамі на АЕС «Фукусіма-1» відмовила система охолодження, і на об'єкті було введено режим НС.

Згодом на декількох енергоблоках країни відбулися вибухи, що призвело до викиду радіоактивних елементів в атмосферу. Влада евакуювала людей із 20-кілометрової зони навколо АЕС. Пізніше стала з'являтися інформація про виявлення у низці районів Японії радіоактивних елементів у повітрі, морській та питній воді і в продуктах харчування.

Пізніше відбулося кілька десятків повторних землетрусів магнітудою від 4,7 до 6,0 і вище.

За оцінками японського уряду, збитки від руйнівного землетрусу і цунамі 11 березня складуть до 25 трлн єн (309 млрд дол.)

Загальне число загиблих і зниклих безвісти у результаті стихійного лиха досягло 28 тис. осіб.

17 березня Україна відправила гуманітарну допомогу - 2 тис. ковдр і ліки для постраждалих від землетрусу і цунамі.

5 квітня керівник прес-служби МЗС України Олександр Дікусаров повідомив, що уряд України має намір направити до Японії чергову партію гуманітарної допомоги.

6 квітня в Японії було зупинено витік високорадіоактивних води з аварійної АЕС «Фукусіма-1».

5 квітня на АЕС «Фукусіма-1» почали скидати в океан радіоактивну воду, що накопичилась в реакторах. «Цей захід був неминучим - щоб запобігти масштабному забрудненню території, прилеглої до АЕС», - заявив представник японського уряду.

За матеріалами Інтерфакс