Учені вирішили вдатися до цього заходу через те, що численні туристи занадто ущільнюють грунт навколо дерева, і рано чи пізно цей процес може пошкодити кореневу систему яблуні. До цих пір відвідувачі могли підійти впритул до стовбура і навіть посидіти під деревом.
За останній час кількість туристів, охочих побачити выдоме дерево, зросла вдвічі, і наразі родинний маєток Вулсторп у графстві Лінкольншир, де росте яблуня, щорічно відвідують близько 33 тисяч людей.
Згідно з поширеною легендою, сер Ісаак Ньютон сформулював закон всесвітнього тяжіння, коли йому на голову впало яблуко з тієї самої яблуні.
Ця історія є правдивою - на початку минулого року в інтернеті з'явився оцифрований варіант книги "Спогади про життя Ньютона", написаної в 1752 році одним і біографом І. Ньютона Вільямом Стаклі.
У цьому тексті епізод з яблуком описується так: "Після обіду потеплішало, ми вийшли в сад і пили чай в тіні яблунь. Він (Ньютон) сказав мені, що думка про гравітацію прийшла йому в голову, коли він точно так само сидів під деревом. Він перебував у споглядальному настрої, коли несподівано з гілки впало яблуко. "Чому яблука завжди падають перпендикулярно до землі?" - подумав він".