Експерти відзначають, що на даний момент виверження не представляє серйозної загрози для авіасполучення в Європі. Тим не менше, вони мають намір у найближчі дні перевіряти, чи немає в атмосфері небезпечної концентрації попелу.
Раніше повідомлялося про те, що сила виверження вулкана Грімсвотн ослабла, проте хмара попелу, що здійнялася у понеділок, може досягти північної Норвегії, а потім протягом тижня, якщо активність вулкана не спаде, - і Великобританії.
За даними метеобюро Ісландії, висота хмари попелу, яка викидається вулканом, знизилася на вихідних із 20 до 10-11 кілометрів, у той же час фахівці поки не можуть сказати, чи буде сила виверження знижуватися і надалі.
Колишні періоди активності Грімсвотн тривали зазвичай кілька днів і не призводили до перебоїв у міжнародному авіасполученні.
Основний ісландський міжнародний аеропорт «Кефлавік» поки закрито.
«Якщо виверження не піде на спад, хмара попелу може досягти Великобританії пізніше цього тижня. За нашим останнім прогнозом, хмара, як очікується, досягне північної Норвегії до полудня», - повідомив співробітник ісландського метеобюро Харалдур Еірікссон.
Поки що хмара попелу не впливає на трансатлантичні авіаперевезення, і ситуація, не зміниться як мінімум протягом наступної доби.
Раніше ісландські метеорологи заявляли, що виверження Грімсвотна не призведе до припинення авіасполучення у значній частині Європи, як це було при виверженні вулкана Ейяфьятлайокудль навесні минулого року.
Грімсвотн, який розташований під льодовиком Ватнайокудль, вивергався востаннє в 2004 році. Нинішнє виверження за силою значно перевершує попереднє.