Про це в інтерв'ю DT.UA заявив доктор філологічних наук, професор Маріупольського державного університету та Національної академії державного управління при президенті Георгій Почепцов.
За його словами, щомісяця скорочується число передплатників паперових газет. У певних сегментах суспільства у газети не більше п'яти відсотків охоплення. «Але це зовсім не говорить про скорочення читання, воно може і рости, але в інших формах», - додав професор.
«У нас тільки починається цей процес, а там, де він пройшов, з'явилися і нехороші результати. Наприклад, людина з екрана читає не більше двох сторінок, а потім переходить до на наступного матеріалу. Звідси виникло правило: все найважливіше має бути викладено на перших двох сторінках. Далі: студенти втратили здатність переказувати текст, виділяти головне, відкидати другорядне, по суті, втрачено здатність розуміння, яка була характерною для часу розквіту книги. І тут людство чекають страшні наслідки», - прогнозує Г.Почепцов.
«Вчення формує мислення. Сьогодні ми крок за кроком втрачаємо цю здатність...Те саме відбувається і з новинами. Як показує соціологія, люди їх не розуміють. Їм потрібна історія події, причини і наслідки, - все це для того, щоб новина стала зрозумілою», - додав він.
Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Алли Котляр з Георгієм Почепцовим.