UA / RU
Підтримати ZN.ua

Внутрішня безпека МВС помічає 1 з 20 фактів насильства в міліції

Три чверті заяв та повідомлень про насильство в міліції надійшло або від самих громадян (п'ятдесят шість відсотків), або від судів, інших установ та правозахисних організацій (ще двадцять два відсотки).

Про це йдеться в доповіді заступника генерального прокурора Віктор Войцишена, що була зачитана на колегії ГПУ, витримки з якої публікує у свіжому номері тижневик "Дзеркало тижня. Україна".

Безпосередньо від органів міліції в цілому надійшло близько тисячі чотирьохсот матеріалів (кожен п'ятий), при цьому від підрозділів внутрішньої безпеки, які й проводять відповідні перевірки, - тільки двісті дев'яносто сім, тобто вже кожен двадцятий.

Більш того, в семи областях ними за рік направлено від одного до чотирьох таких матеріалів, а ще в чотирьох (Вінницькій, Волинській, Житомирській, Кіровоградській) - взагалі жодного.

Можливо, в цих регіонах все в порядку? Навряд чи, оскільки саме тут одночасно зареєстровано від шістнадцяти (Вінниччина) до ста шістдесяти п'яти (Сумщина) заяв громадян, саме тут є направлені до суду справи, в тому числі і про випадки загибелі громадян від рук співробітників міліції.

Службові перевірки нерідко зводяться до отримання формальних пояснень від заявника і працівників міліції, на яких він вказав. Тому не дивно, що за матеріалами Служби внутрішньої безпеки порушено лише дванадцять справ і тільки в дев'яти регіонах, тоді як в інших вісімнадцяти - жодного.

Докладніше читайте у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".