UA / RU
Підтримати ZN.ua

Великобританія змінила закон про престолонаслідування

На саміті британської Співдружності націй в австралійському місті Перт було схвалено зміни до закону про престолонаслідування британської монархії, що зрівнюють у правах чоловіків і жінок. Тепер, згідно з прийнятими змінами, успадковувати трон буде старша дитина монарха, незалежно від її статі.

Виступаючи на саміті, прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон оголосив, що зміна означає: якщо в принца Вільяма і герцогині Кембріджської першим народиться дівчинка, вона все одно буде першою в лінії успадкування престолу, а брати будуть слідувати за нею.

На відкритті саміту королева Єлизавета II розповіла про необхідність більш активної ролі жінки в суспільстві. До слова, сама вона зійшла на престол через те, що у її батька, короля Георга VI, не було синів.

На даний момент у Великобританії діє Акт про престолонаслідування 1701 р., що встановив переваги успадкування трону по чоловічій лінії. Відповідно до Акту, молодші брати мають пріоритетне право на престол перед старшими сестрами.

Поправки до закону про престолонаслідування британський уряд почав розробляти в 2007 р. Щоб вони набули чинності, їх повинні були затвердити всі країни Співдружності, оскільки номінально главою держави в цих державах залишається монарх Сполученого Королівства. Найближчим часом схвалені сьогодні зміни будуть внесені до британського законодавства.

Раніше Кемерон пропонував також скасувати заборону на шлюб монарха з католиком. Співдружність зняла заборону на шлюб монарха з послідовником римської-католицької церкви, хоча королю або королеві, як главі Англіканської церкви буде заборонено сповідувати католицьку віру.

На саміті зустрілися більшість глав урядів 54 країн, що колись входили до складу Британської імперії, із загальним населенням близько 2 млрд людей, за винятком прем'єр-міністра Індії Манмохана Сінгха, який відмовився прибути без пояснення причин.