UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Японії почалася маштабна пошукова операція

Сили самооборони Японії спільно з військовослужбовцями США приступили до найбільшої операції з пошуку людей, які зникли безвісти після землетрусу і цунамі 11 березня. Про це повідомляє японське агентство «Кіодо».

Сили самооборони Японії спільно з військовослужбовцями США приступили до найбільшої операції з пошуку людей, які зникли безвісти після землетрусу і цунамі 11 березня. Про це повідомляє японське агентство «Кіодо».


У пошуковій операції, яка буде проходити протягом трьох днів, задіяно 18 тисяч японських військових, 7 тисяч американських, і військовослужбовці Корпусу морської піхоти США. До пошукових робіт залучено 100 японських військових літаків і вертольотів, а також 50 кораблів. З американської сторони у пошуках задіяно 20 повітряних судів і 15 кораблів. Допомогу військовим надають пожежні, поліція, берегова охорона та інші оперативні служби Японії.

Операція повинна співпасти із закінченням весняного припливу. З відпливом рятувальники зможуть потрапити у досі недоступні райони, які було цілком затоплено цунамі. Йдеться, зокрема, йде про прибережні райони префектур Міягі, Івате і Фукусіма.

У той же час, за словами японської влади, пошукові роботи не торкнуться району Фукусіми в радіусі 30 кілометрів від однойменної аварійної АЕС. «Фукусіма-1» продовжує викидати в навколишнє середовище радіацію, тому знаходження в цьому районі рятувальників є небезпечним для їхнього здоров'я.

Землетрус магнітудою 9 сталося в Японії 11 березня. Він викликав сильне цунамі, яке змило цілі селища і міста. За офіційними даними на ранок п'ятниці, 1 квітня, безвісти зникла 16451 особа. Кількість загиблих складає 11578 людей.

Нагадаємо, що сильний землетрус магнітудою 9,0 стався в Японії два тижні тому, 11 березня. Після нього сталося цунамі, у результаті чого інфраструктуру північно-східних районів країни було практично зруйновано. Окрім того, стихійне лихо вивело з ладу систему охолодження реакторів на АЕС «Фукусіма», що призвело до аварії і витоку радіації.

Станом на 30 березня у морській воді поблизу аварійної японської АЕС «Фукусіма» виявлено радіоактивний йод-131 у концентрації, що перевищує максимально допустимий рівень у 3355 разів.