«У 2009-му скарг українців на державу було більше - 4693, повідомляється у звіті Євросуду. Велика частина з таких заяв відхиляється судом», - говорить голова правління «Гельсінської правозахисної групи» Аркадій Бущенко.
«Суд в середньому за рік виносить рішення щодо 3% звернень, - додав він. Він зазначив, що у 2010 році були прийняті рішення у 109 справах.
Чому скарг стало менше, сказати складно. Можливо, просто активність людей знизилася. А може, наші громадяни розчарувалися в Євросуді. Адже він не з усякою неправдою бореться. Наприклад, часто звертаються з проханням переглянути справу, а Євросуд цим не займається, він може зобов'язати наш суд зробити це. І заява відхиляється», - додав глава правління, пише «Сегодня».
За словами юриста, краще за все Україна виконує грошові зобов'язання: «Компенсації, встановлені Євросудом, країна виплачує завжди і вчасно. Але є ще два аспекти - індивідуальні заходи (наприклад, перегляд конкретної кримінальної справи) і загальні, коли держава повинна викорінити подібні порушення. Цих заходів у нас практично не вживається».