Україна відновила спецпрограми підготовки морських тварин в інтересах Військово-морських сил, у тому числі бойових дельфінів. Про це з посиланням на джерело у силових структурах в Севастополі повідомило російське інформагентство РИА Новости.
Дельфінів для потреб радянського ВМФ готували у Севастополі з 1973 року. Спеціально підготовлені тварини знаходили зброю і військову техніку на дні моря, могли атакувати бойових плавців і кораблі супротивника закріпленими на голові зброєю та вибухівкою.
Після розвалу СРСР і розділу Чорноморського флоту військова частина, в якій готували бойових дельфінів, перейшла українській стороні разом з фахівцями. Дельфінів стали використовувати в мирних цілях - для лікування дітей-інвалідів.
"Зараз в державному океанаріумі України в Севастополі готують десять дельфінів-афалін для виконання спецзавдань військового флоту України, регулярно в акваторії Севастополя українські військові проводять тренування тварин з пошуку предметів на дні моря", - сказав співрозмовник агентства.
За його словами, у 90-ті роки деяких дельфінів використовували в медичних цілях для лікування дітей-інвалідів, що дозволило заробляти кошти для утримання інших тварин. "Але за великим рахунком програма підготовки тварин у військових цілях не припинялася ніколи, але й не афішувалася", - сказало джерело.
- Бойові свині Саламатіна
Він повідомив, що в програму підготовки входять заняття з обстеження ділянок моря, де знаходяться цікаві для військових предмети і позначення їхнього місцезнаходження буями.
Тварин також тренують за бойовою програмою атак на підводних диверсантів і кораблі. Для цього на голові дельфіна кріпиться або ніж, або пістолет.
"Зараз ми плануємо навчання з протидії атаці диверсантів з метою захисту кораблів в бухті і на рейді", - сказало джерело.
Він зазначив, що в 2012 році було проведено кілька тренувань як в акваторії океанаріуму, так і за його межами. Головним завданням було виявлення предмета під водою. "Завдання було виконано, наші дельфіни знаходили предмет і торкалися його пристроєм, закріпленим на голові, після чого на поверхню відстрілювався буй", - сказав співрозмовник агентства.
На сьогоднішній день у світі існують тільки два центри підготовки бойових дельфінів - це база Сан-Дієго (США) та Севастополь. Дані про російські програми використання тварин в інтересах ВМФ РФ не розголошуються. !zn
Читайте також:
Київ і Москва продовжують переговори про модернізацію у Криму ЧФ РФ
Єдиний в Україні підводний човен візьмуть на озброєння в кінці року
Український підводний човен зробив перше за 20 років занурення
Керівництво Саламатіна привело «Укроборонпром» до збитків на сотні мільйонів гривень