Про це DT.UA повідомили у Держатомрегулювання.
Держатомрегулювання уважно вивчає інформацію, що надходить про причини і обставини аварії, заходи, що вживаються для подолання її наслідків. За результатами аналізу цієї інформації, Держатомрегулювання має намір у стислі терміни прийняти рішення про необхідність впровадження додаткових заходів для підвищення безпеки АЕС України.
Держатомрегулювання також підтвердило вимоги до експлуатуючої організації і заявило про намір ліцензувати для нового будівництва тільки проекти енергоблоків, що мають референтність і відповідають сучасним вимогам безпеки.
Згідно з вимогами Держатомрегулювання, енергоблоки АЕС повинні включати, як мінімум: пасивні системи безпеки, які не потребують втручання персоналу та забезпечені незалежними джерелами енергопостачання; взаєморезервуючі захисні системи безпеки активної і пасивної дії, щоб забезпечити надійне глушіння ланцюгової реакції і довготривале відведення тепла від реакторної установки; функціональну, просторову і конструктивну різнопринциповість, яка застосовується в системах, що виконують пасивну довготривалу локалізацію та утримання радіоактивних речовин в межах захисного контаймента реакторної установки при аварійних ситуаціях.
Нагадаємо, 18 березня агентство з ядерної безпеки Японії підвищило рівень небезпеки аварії на АЕС «Фукусіма-1» з четвертого до п'ятого рівня за семибальною шкалою МАГАТЕ.