Пропозицію про зведення сховищ висунув у середу ввечері заступник міністра навколишнього середовища Хідекі Мінамікава, повідомляють японські ЗМІ.
"Сховища буде побудовано у префектурах Фукусіма, Івате, Міягі, Ібаракі, Тотігі, Гунма, Тіба і Токіо", - уточнив він.
Представник міністерства підкреслив, що умови для тимчасового зберігання зараженого ґрунту і відходів, які збирають під час дезактивації прилеглих до аварійної АЕС районів, необхідно створити саме у цих найближчих до Фукусіми регіонах.
"Фукусіма не повинна бути єдиною префектурою, яка візьме на себе цей тягар наслідків аварії на АЕС - зберігання радіоактивних відходів", - заявив Х.Мінамікава журналістам.
Уряд вже подав ідею створення ряду тимчасових сховищ радіоактивних відходів тільки у префектурі Фукусіма, проте влада регіону висловилася проти такого плану.
11 березня біля північно-східного узбережжя Японії стався потужний землетрус, який спровокував цунамі. Від удару гігантської хвилі серйозно постраждала АЕС "Фукусіма-1". Стався витік радіації, АЕС виявилася практично зруйнованою.
Землетрус 11 березня і цунамі призвели до зупинки подачі електрики на АЕС «Фукусіма-1», що викликало низку аварій, які супроводжувалися витоком радіації у воду і ґрунт.
Близько 80 тисяч жителів було евакуйовано з 20-30 кілометрової зони навколо станції. В овочах, м'ясі, чаї та інших продуктах з префектури Фукусіма та інших районів почали виявляти підвищений вміст радіоактивних елементів.
19 вересня, близько 60 тис. демонстрантів у столиці Японії провели ходу з вимогами до уряду відмовитися від використання атомних електростанцій.