UA / RU
Підтримати ZN.ua

У справі про вибух будинку в Дніпропетровську заарештовано 4 людини

У справі про вибух газу в Дніпропетровську на вул. Мандриківська, 127 в 2007 році прокуратура Дніпропетровської області перекваліфікувала статтю звинувачення і взяла під варту чотирьох обвинувачених. Про це повідомила журналістам у четвер прокурор Дніпропетровської області Наталія Марчук.


За її словами, звинувачення у справі перекваліфіковано зі ст. 367 (службова недбалість) на ч. 2 ст. 272 (порушення правил безпеки при виконанні робіт підвищеної небезпеки, що спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Звинувачення за ч. 2 ст. 272 пред'явлено 4 працівникам ВАТ "Дніпрогаз": генеральному директору Ігорю Іванкову, його першому заступнику Максиму Сорокіну, головному інженеру Сергію Бачуріну і майстру служби ВЕС-1 Максиму Мурзіну. Їм загрожує покарання на строк до 8 років позбавлення волі і в разі винесення їм вироку вони не зможуть бути амністовані.

За словами Н. Марчук, рішення про взяття під варту було підтримано рішенням Апеляційного суду Дніпропетровської області.

Вона також зазначила, що наразі виконується ознайомлення потерпілих з матеріалами кримінальної справи. Після того як з потерпілі ознайомляться з матеріалами справи, вивчати справу почнуть обвинувачувані.

Н. Марчук підкреслила, що М. Мурзін є новим фігурантом у справі. Приводом для залучення до справи майстра підприємства стали результати численних експертиз, проведених під час повторного досудового слідства.

"При проведенні досудового слідства у 2010 році причетність майстра перевірялася низкою експертиз, але не були доведені підстави для притягнення його до відповідальності. У досудовому слідстві цього року результати численних експертиз вилучених на місці вибуху речей, документів, фрагментів залишків, а також елементів труб і деталей , узятих у будинках аналогічного віку та конструкції, дозволили вирішити питання про те, щоб пред'явити звинувачення і майстру", - сказала вона.

Прокурор також зазначила, що діяльність майстра мала безпосередньо причинно-наслідковий зв'язок із вибухом.

Н. Марченко нагадала, що в справі наразі вже допитано близько 300 свідків, 430 осіб визнано потерпілими.

Як повідомлялося, 13 жовтня 2007 року в Дніпропетровську в 10-поверховому житловому будинку стався вибух природного газу, в результаті якого загинуло 23 людини, у тому числі 7 дітей. Житловий будинок був зруйнований, розташовані поблизу будинки і споруди пошкоджені.

На лаві підсудних опинилися три представники ВАТ "Дніпрогаз" - генеральний директор, його перший заступник і головний інженер. Справа була порушена за ст. 367 КК (службова недбалість).

20 січня 2009 Жовтневий районний суд міста Дніпропетровська ухвалив рішення й задовольнив клопотання обвинувачуваних у справі про вибух на вул. Мандриківська про застосування до них норми закону про амністію. Стосовно трьох підсудних кримінальну справу було припинено, їх було звільнено від покарання.

22 квітня того ж року Апеляційний суд Дніпропетровської області скасував рішення про закриття кримінальної справи, однак 16 червня суд першої інстанції повторно виніс рішення про закриття кримінальної справи.

У жовтні 2010 року Верховний Суд відновив справу за фактом вибуху і направив на повторний судовий розгляд закриту кримінальну справу. Верховний Суд також скасував амністію, застосовану до керівників "Дніпрогазу".

29 березня 2011 Апеляційний суд Запорізької області виніс рішення, яким відправив кримінальну справу про вибух на Мандриківській на дорозслідування в Дніпропетровську обласну прокуратуру.