UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії вирішили узаконити право людини на букву «ё» у прізвищі

У Росії вирішили, що "проблему треба вирішувати сто відсотків, мільйони людей страждають". Та вважають, що право людини на букву "ё" в прізвищі має бути зафіксовано в законі.

Міністр освіти і науки Росії Дмитро Ліванов обіцяв допомогти з вирішенням проблеми з використанням літер "е" і "ё" в документах.

"Я дам доручення колегам, що можна зробити в цьому плані. Якщо потрібні зміни в закон про державну мову, то треба їх готувати. Право людини, незалежно від тієї чи іншої форми написання прізвища, має бути зафіксовано в законі", - сказав Ліванов.

На його думку, "проблему треба вирішувати сто відсотків, мільйони людей страждають".

До міністра звернулися також з проханнями підтримати Навчально-культурно-просвітницький центр Міждержавного союзу міст-Героїв у рамках ФЦП розвитку освіти; допомогти в поширенні книги "Опалення війною" у шкільних бібліотеках в цілях військово-патріотичного виховання.

У радянській Росії обов'язкове вживання літери «ё» в шкільній практиці було введено 24 грудня 1942 наказом народного комісара освіти РРФСР.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки РФ від 3 травня 2007 року, наказується обов'язково писати букву «ё» у випадках, коли можливе неправильне прочитання слова, наприклад, у власних назвах, оскільки ігнорування букви «ё» в цьому випадку є порушенням закону «Про державну мову Російської Федерації».

Згідно ж з діючими правилами російської орфографії та пунктуації, у звичайних друкованих текстах буква «ё» вживається вибірково. Однак за бажанням автора або редактора будь-яка книга може бути надрукована з літерою «ё». !zn

Читайте також:

Російська мова отримала регіональний статус в Донецьку

Партія регіонів закликала виборців слухати і співати пісень рідною - російською мовою (ФОТО)

У Партії регіонів обіцяють виборцям зробити російську другою державною (ФОТО)

КСУ перевірить закон про регіональні мови на відповідність Конституції