Необхідність такого кроку він пояснює тим, що щорічно на новорічні свята десятки дітей отримують тяжкі каліцтва через безконтрольне використання різних піротехнічних пристроїв: петард, феєрверків, салютів та інших гарячих, іскристих субстанцій, що вибухають.
«Особливу увагу потрібно приділяти дітям: не давати в руки вогненебезпечні та вибухонебезпечні іграшки та вироби. Найкращі, веселі й радісні свята для дітей - це розваги без ризику і травм», - сказано в заяві уповноваженого з прав дитини.
П.Астахов наголосив на необхідності жорсткого контролю відповідними державними та силовими структурами за магазинами, а головне - за продавцями, які хочуть отримати максимальний прибуток, продавши дитині вибухонебезпечну іграшку.
Він також нагадав, що піротехнічна продукція найчастіше виявляється контрафактною і використовується не за призначенням (з порушенням правил експлуатації).
За оцінками експертів, 25% феєрверків, які продаються у Росії - вітчизняного виробництва, а 75% завозиться з-за кордону, значна частина з Китаю. При цьому обсяг нелегальних фейєрверків в середньому досягає 25%, тобто кожна четверта петарда, ракета має сумнівне походження.
У Москві протягом останніх новорічних свят від піротехнічних виробів постраждали 27 людей. Двоє з них діти 3 та 13 років. Більшість постраждалих отримали опіки, а також рвані рани, удари і переломи. Пік подій, пов'язаних із петардами і салютами, припав на новорічну ніч.
Найбільше постраждалих від піротехніки у російській столиці було зареєстровано у 2007 році - 65 осіб. У 2010-му було всього 19 постраждалих.