UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Лівії розпочався судовий процес над затриманими українцями

Українцям висунуті звинувачення у роботі з відновлення військової техніки. Затримані свою провину не визнали і у черговий раз повідомили, що приїхали до Лівії з метою обслуговування нафтових об'єктів.

У Військовому суді Тріполі 4 квітня відбулося перше судове засідання над 20 українцями, які в серпні 2011 року були затримані за підозрою в участі у військових діях на стороні Муамара Каддафі.

"Їм були висунуті звинувачення в роботі з відновлення військової техніки. Українці свою провину не визнали і у черговий раз повідомили, що приїхали до Лівії з метою обслуговування нафтових об'єктів", - повідомив 5 квітня на брифінгу прес-секретар МЗС України Олександр Дікусаров.

За його словами, українські дипломати були присутні на першому судовому засіданні і готові максимально сприяти українцям для досягнення позитивного результату.

Крім того, Дікусаров підкреслив, що МЗС України вітає перенесення цієї справи в юридичну площину.

Прес-секретар МЗС повідомив, що наступне судове засідання пройде 9 квітня.

"У МЗС вважають позитивним той факт, що, незважаючи на закрите судове засідання, українські дипломати змогли домогтися присутності на ньому", - зазначив Дікусаров.

Крім того, за його словами, українці забезпечені адвокатами і перекладачем. Також, кожному з них надали слово в ході судового процесу.

"Хотів би звернути вашу увагу на те, що, як показує практика, розгляд військовим судом Тріполі справ стосовно громадян інших країн...триває протягом 3, 4 або 5 засідань", - сказав прес-секретар МЗС.

Також у МЗС назвали "вкрай позитивним" початок судового процесу над українцями, що є прогресом у подальшому вирішенні ситуації. "Найголовнішим є те, що початок судового процесу є вкрай позитивним зрушенням у справі затриманих українців. Відбувається те, на чому ми наполягали протягом досить тривалого часу - перенесення цієї справи в юридичну площину з дотриманням міжнародних юридичних норм, а саме забезпечення наших громадян адвокатським захистом і перекладачем", - уточнив Дікусаров.

Як повідомлялося, у вересні 2011 року стало відомо про затримання у Лівії понад 20 українців - цивільних фахівців, які прибули для роботи на об'єктах лівійської нафтової промисловості. Понад півроку лівійські повстанці тримали українців під арештом, не дивлячись на те, що їх провина не була не доведена.

Уже в березні 2012 року троє громадян України зусиллями українських дипломатів були звільнені з лівійського полону і повернулися на батьківщину, інші й надалі утримувалися лівійськими повстанцями під вартою.

З моменту затримання українців у ЗМІ періодично з'являлася інформація про те, що насправді громадяни Україні є найманцями, які воювали на стороні Муамара Каддафі, тому їх і затримано повстанцями. Однак у зовнішньополітичному відомстві цю інформацію неодноразово спростовували. !zn

Читайте також:

З лівійського полону звільнено трьох українців

Лівійські повстанці готують судовий процес над українськими заручниками

Українців у Лівії не відпускають через те, що в'їхали у країну під час конфлікту

МЗС: Українців у Лівії під арештом тримають неконтрольовані повстанці