У 3за останні два тижні на берег моря викинуло майже півтори сотні мертвих дельфінів. В основному, це «азовки», їх ще називають «морськими свинями». Вчені, які оглядали останки тварин, кажуть, що зазвичай більшість «азовок» гине в рибальських донних мережах. Але цього разу припускають, що причиною масової загибелі морських ссавців могли бути і не рибалки.
Першими на сполох забили співробітники Опукського і Карадазького заповідників. Кажуть, загиблих «азовок» знаходять постійно, але зазвичай це поодинокі випадки.
«Сьомого травня був проведений рейд - ми виявили шість трупів. А десь днів через 2-3, коли посилився південний вітер, то реально я був теж ошелешений такою цифрою - більше 120 особин лежало», - розповів науковий співробітник Опукського заповідника Ігор Сікорський.
Майже всі тварини - це «азовки» - найменші з чорноморських дельфінів. Жертвами риболовецьких мереж вони стають частіше, ніж, наприклад, афаліни і білобочки - через свій ультразвуковий промінь - сонар.
«Ехолокаційні здатності морської свині такі, що вона не розпізнає тонку нитку сітки. Її ехолокатор, він налаштований на дрібну рибу, тому, умовно кажучи, промінь звуку, який вона випускає, він проходить в осередку, і морська свиня не бачить сітки», - пояснює дельфінолог Павло Гольдін.
За словами вчених, в цьому році мертвих дельфінів знаходять - від Судака до Керчі. Але найбільше - біля Феодосії.
Уривки риболовецьких сіток в Криму можна знайти на всьому узбережжі. Саме в них найчастіше і гинуть дельфіни-азовки. Але дельфінологи кажуть, цього року сліди сітки знаходять лише на одному з п'яти мертвих дельфінів.
Найпевніші ознаки загибелі в мережах - зрізаний хвіст або його відсутність. Але у більшості мертвих тварин таких слідів не виявили. Тому вчені не виключають, що причиною масової смерті азовок могло бути отруєння.
«Дельфіни гинуть часто. Але те, що ми спостерігаємо зараз, - це наймасовіший спалах за останні більше ніж 10 років, - каже дельфінолог Павло Гольдін.
Дельфінологи вирахували приблизний час і місце загибелі дельфінів. Це сталося два-три тижні тому у Чорному морі, на південь від Керченського півострова. Біологи сподіваються, що причину їх смерті все ж встановлять - для цього в Криму вже створена спеціальна комісія. !zn
Читайте також:
Дельфіни - самогубці?
У Новій Зеландії 73 дельфіна викинулися на берег
Поблизу узбережжя Австралії виявлений новий вид дельфінів