Через так звані сервери-анонімайзери сайт відкривається, а отже, блокування соціальної мережі здійснюють на рівні державного провайдера-монополіста "Белтелеком".
Проте представник групи з інформації та комунікації "Белтелекома" заявив, що компанія не "фільтрує сайти". "Фільтрувати контент - це не наша функція», - сказав він.
Прес-секретар "Вконтакте" Владислав Циплухін пояснив, що «зі статистикою все нормально, різкого спаду користувачів з Білорусі не відмічено". При цьому сказав, що компанії додзвонитися до білоруських чиновників поки не вдалося.
Близько 19:00 (за годину до початку акції в Мінську) в мережі "ВКонтакте" перебувало близько 50 тисяч користувачів з Білорусі. Циплухіну важко оцінити цю кількість. Для порівняння: російських користувачів у цей момент в онлайні було більше мільйона, а казахстанців - близько 20 тисяч.
У групі "Революція через соціальні мережі" в соціальній мережі "Вконтакте" її організатори оголошують стратегію дії учасників на акціях протесту, що відбуваються щосереди в містах Білорусі. Влада реагує на них масовими затриманнями.
2 липня перед однією з акцій "ВКонтакте" було заблоковано групу опозиціонерів, проте В. Циплухін пояснив, що це зробила компанія, а не влада Білорусі. "Ми її заблокували за спам, і я їх попередив, що можемо потім видалити її зовсім. Нас не цікавить політика, але правила одні для всіх", - сказав прес-секретар "ВКонтакте".