UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Білорусі - дефіцит імпортних товарів

У Білорусі з прилавків зникли дитячі соки, гігієнічні приналежності, побутова хімія та інші речі, імпортовані з Росії, та країн ЄС.

У зв'язку з тим, що в останні два місяці в країні склався великий дефіцит валюти, виникла множинність курсів - офіційний курс Нацбанку становить 3,013 тисячі білоруських рублів за долар, на міжбаківських торгах курс долара минулого тижня склав 5 тисяч білоруських рублів, на "чорному ринку" готівкової валюти долар купують по 4 тисячі білоруських рублів.

З цієї причини імпортери не хочуть працювати собі у збиток. Через нестачу валюти, і невідомість реального курсу білоруського рубля робота постачальників стає неприбутковою. У магазинах на багатьох товарах важить табличка «переоцінка», а також оголошення, що в найближчі дні магазини закриються на переоцінку всього товару.

Столичні ринки також призупинили свою роботу. Підприємці закривають свої магазини, обґрунтовуючи це тим, що «сьогодні простіше піти у відпустку, аніж торгувати на збиток». Білоруські товари поки присутні на прилавках у повному обсязі, проте ціни щодня змінюються.

За даними статистичного комітету Білорусії більше півмільйона людей призупинили свою роботу через ситуацію на валютному ринку. «Близько 600 тисяч працівників, зайнятих у реальному секторі економіки, сьогодні змушені призупинити діяльність з ініціативи адміністрації підприємств у зв'язку з тим, що не вирішено питання закупівлі імпортної сировини через нестачу валюти», - повідомив керівник статистичного комітету Білорусі Володимир Зіновський.

Девальваційні очікування вже призвели до зростання інфляції, яка за станом на 19 квітня становила 8,7%, перевищивши річний прогноз в 8,5%.