UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тільки 14% прихильників Партії регіонів помітили згортання свободи слова

Тільки 14% прихильників Партії регіонів відчувають, що після президентських виборів в Україні відбувається згортання свободи слова. Про це свідчать дані опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» наприкінці травня 2011 року.

Варто зазначити, що серед прихильників інших провладних партій - Народної партії, КПУ і «Сильної України» - таких удвічі більше.

У цілому ж по Україні відчувають негативні тенденції зі свободою слова 41% опитаних, 43% не відчувають обмежень свободи слова, ще 17% - не визначилися з цього питання.

При цьому обмеження свободи відчувають дві третини прихильників «Свободи», «Громадянської позіції» і «Батьківщини». Дещо менше (більше 50%) - прихильники «Фронту змін» і «Нашої України».

Найбільше стурбовані згортанням свободи слова у країні жителі Заходу (61%), Центру (47%), Півночі (40%) і Донбасу (37%).

В основному це люди середнього віку з відносно високим рівнем освіти та доходів. Чоловіки гостріше відчувають проблему, ніж жінки.

Таким чином, згідно з останніми оцінками громадян, ситуація зі свободою слова в Україні в останні місяці стабілізувалася.

Так, у травні 2011 року показник зафіксовано на тому ж рівні, що і у вересні 2010 року (41%), окрім того, він дещо зменшився у порівнянні з січнем 2011 року (46%).

Однак якщо порівнювати з квітнем 2010 року, ситуація залишається загрозливою: якщо рік тому, відразу після президентських виборів, обмеження свободи слова у країні відчували лише 19% опитаних, то у травні 2011 року відчуття зросли більш ніж удвічі (41%).

З вересня минулого року відчуття згортання свободи слова у країні зросло більше за все на Донбасі, залишилося практично на тому ж рівні на Півдні, Заході та в Центрі, зменшилося - на Сході та Півночі.

Дослідження проводилося соціологічною групою «Рейтинг» серед 2000 респондентів у всіх областях України 26 травня - 2 червня 2011 року. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв'ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (з імовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3 %, для значень близьких до 5% - не більше 1%.