Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив без змін вирок Апеляційного суду Закарпатської області щодо русинського сепаратиста Димитрія Сидора - три роки позбавлення волі з призначенням іспитового терміну на два роки і зобов'язанням не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу виконавчої інспекції.
Вищий спеціалізований - остання судова інстанція в Україні для розгляду таких справ. Однак Сидор ще в Апеляційному суді запевнив, що буде домагатися справедливості далі, і дійде до Європейського суду з прав людини.
Як відомо, главу сойму підкарпатських русинів, ужгородського священика православної церкви Московського патріархату Димитрія Сидора притягнули до кримінальної відповідальності за проголошення меморандуму 2-го Європейського конгресу підкарпатських русинів, який відбувся 25 жовтня 2008 р. у Мукачеві.
Текст меморандуму містив «Акт проголошення відновлення русинської державності», в якому зустрічалися вислови на зразок: «неможливість далі зберегтися корінному русинському народові у складі України зі своїм національним етнічним обличчям; всі рішення і вчинки української влади спрямовані на етнознищення та дискримінацію, що мають ознаки геноциду русинського народу ; делегати 2-го конгресу прийняли Акт проголошення відновлення русинської державності у статусі від 22.11.1938 р. з утворенням державної виконавчої влади...».
СБУ порушило проти Димитрія Сидора кримінальну справу за ч.1 ст.110 Кримінального кодексу (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), а кілька експертиз показали, що в акті містяться публічні заклики до зміни меж території і державного кордону України.
Цікаво, що сам Сидір свою провину не визнавав, кажучи в останньому слові, що його не так зрозуміли, підло оббрехали, а кримінальну справу сфабрикувало СБУ. Втім, суд його аргументи не переконали.
Подробиці читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» у статті Володимира Мартина «Сепаратистська справа - вирок без змін». !zn
Читайте також:
Будапешт підтримав створення автономії українських угорців на Закарпатті
Русинська хартія
Російський генконсул просить у влади РФ грошей на підтримку закарпатських русинів