Головна мета їхньої поїздки в Токіо - обговорення з японськими фахівцями питань, що пов'язані з пошкодженями землетрусом АЕС, повідомляє ИТАР-ТАСС.
Нагадаємо, що 12 березня вибухом було зруйновано дах і частина стіни на першому блоку станції «Фукусіма-1». Влада Японії стверджує, що металева оболонка самого реактора не постраждала. Близько 140 тисяч людей уже були евакуйовані з зони навколо атомних станцій. Опромінення виявлено у 22 осіб, але існують підозри, що постраждати могли не менше 160.
Сьогодні японська влада повідомила про можливість аналогічного вибуху на третьому блоці станції, на якому вийшла з ладу система охолодження.
Напередодні свою допомогу Японії запропонувала Україні. МЗС нашої країни звернувся до зовнішньо-політичного відомства Японії з пропозицією допомоги українських фахівців з питань атомної енергетики, «враховуючи великий досвід України з подолання наслідків радіоактивного забруднення територій».
Проте в коментарі DT.UA колишній директор Чорнобильської АЕС Михайло Уманець висловив сумніви у здатності українських вчених допомогти японцям у даній ситуації.